28 Mayıs 2016

Akbank Kredi Kartı Aidatının İadesini İstedim Mahkemeye Verdi!

Akbank benden 80 TL kredi aidat ücreti aldı. Akbank'tan iadesini istedim, yaptıkları sözleşmeler ve İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nin kararını göstererek haklı olduklarını, paranın iadesinin olamayacağını banka beyan etti.

Sözleşme hükümleri Tüketici Kanu'nun 5. Maddesi gereği; matbu ve tek taraflı hükümler içerdiği haksız şart olduğu için Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin 2008/4345 E 2008/6088 k. aynı dairenin 2011/4736 e. 2011/11579 k. kararları doğrultusunda Havza Tüketici Hakem Heyeti'ne aidat ücretinin iadesi için başvurdum.

Havza Tüketici Hakem Heyeti yasa ve yönetmeliklere göre Tüketici Kanu'nun 5. maddesi gereği matbu ve tek taraflı hükümler içerdiği benim sözleşmeye müdahalem söz konusu olamadığı için haksız şart olduğu için benim lehimde karar vererek bankanın aidat ücretini bana iadesine karar verdi. Akbank Havza Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bana dava açtı.

Mükerrem 125 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi30 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön