Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Akbank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Akbank Kredi Kartı Aidatı

896
Murat
Murat 08 Şubat 10:09

Axess Platinum mastercard ® ® ® sonu 8478 ile biten kartımdan 07.02.2023 tarihinde 294,50 ₺ yıllık kart aidat ücreti kesilmiştir. Haksız bir şekilde kesilen Kesilen bu ücretin iade edilmesini istiyorum “Tüketici Kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.” “13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.” Maaş müşterisi olduğum halde, üyelik ücreti olarak alınan 294,50 TL aidat ücretinin tarafıma iadesi hususunda gereğinin yapılmasını, üyelik ücretinin iptal edilerek tarafıma iadesini talep ediyorum. Bahse konu üyelik ücretine ilişkin iade işleminin gerçekleşmediği takdirde Tüketici Hakem Heyeti ® ® ®'ne başvuracağımı ve Akbank Axess kredi kartımı iptal ettireceğimi belirtirim.

Akbank Logo
Akbank08 Şubat 10:10
Murat
Murat15 Şubat 14:06

Otomatik mesaj göndererek sureci öteliyorsunuz. Haksız yere maaş müşterisi olduğum halde yıllık aidat diye 300 TL civarı ücret kesiyorsunuz. Ben çalıştığım yerden 7000 civarı ücret aldığım halde bana 110 bin liralık kredi kartı limiti acıyorsunuz. Sonra onu 150 k civarına yükseltiyorsunuz. Kartımın başkalarının eline geçmesi halinde bu borçlarla beni baş başa bırakıyorsunuz. İvedi bir şekilde yaptığınız kesintinin geri alınmasını talep ediyorum.

Benzer Şikayetler

profile
31
2 gün önce

Akbank Kredi Kartı Aidatı

Akbank kredi kartı aidat iptali 450 TL aidat nedir aidatsız diye verdikleri karttan aidat kesildi eski maaş müşterisi olduğum bankadan yasal olmayan bu ücret neden kesilmekte iptalini istiyorum bu kadar fazla bir ücretin geri ödenmesini talep ediyorum düzenli bir kullanıcıyım aidatsız istiyorum.

profile
751
1 hafta önce

Akbank Kredi Kartı Üyelik Aidatı

Akbank Axess Kredi kartımdan şubat 2023 döneminde 294,50 TL üyelik ücreti adı altında kart aidatı kesilmiştir. Çağrı merkezini arayıp kredi kartı aidat ödemesinin iptalini talep etmeme rağmen sonuç alınamamıştır. Emekli maaşımı da aynı bankadan almama rağmen, müşterisi olduğum Akbank kredi kartımı i...

profile
303
1 hafta önce

Akbank Kredi Kartı Aidatı

İçinde bulunduğumuz dönemde 427.50 TL kart aidatı almak haksızlıktır. Uzun yıllar bankanız müşterisi olmamı göz önünde bulundurarak iade etmenizi talep ederim. Kartınızı kullanıyorum ve kart ücreti ödemek istemiyorum. İvedi şekilde çözüm rica ederim.

profile
478
3 hafta önce

Akbank Kart Yıllık Üyelik Ücreti

Kredi kartı aidat ücreti iptalini istiyorum. Uzun süre dir. Akbank kredi kartınızı kullanıyorum ücretin iptal edilmesini istiyorum eğer iptal edilmeyecekse Bankanızla çalışmayı bırakacağım diğer hiçbir banka müşterisini bu şekilde kart aidat ücreti almıyor. Akbank müşterisi olarak sizleri bu konuda ...

profile
615
13 Şubat
profile
Furkan'ın Teşekkür Mesajı
  • 17 Şubat 13:28

“Kart aidatım iade edildi, değerli desteğiniz için teşekkürler Akbank”

Akbank Kredi Kartı Aidat

Yıllardır Akbank Wings kredi kartını kullanmaktayım. İlgili bankada kredim de mevcut KMH'ım da. Aktif müşteriyim. Kredi kartıma 22.01.2023 tarihinde y...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .