Akbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Akbank Kredi Kart Üyelik Ücreti Alıyor

244görüntüleme
Nail
Nail 25 Kasım 2020 13:11

Adıma düzenlenmiş olan son 4 hanesi 2067 numaralı kredi kartımdan 23.11.2020 günü tahsil edilen 189 TL üyelik aidatımın iptalini istiyorum. Bahse konu kart hakkında üyelik aidatı sebebiyle iptal talebi de oluşturacağım."4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 ** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. "mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum.

Akbank Logo
Akbank25 Kasım 2020 13:12

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Nail
Nail02 Aralık 2020 10:47

Bu ücreti ödemeyeceğim al alabiliyorsan sadece bu meblağ kaldı kartta iyi tezgah kurmuşsun Akbank kartınız deseniz bir isleme yaramıyor utanmadan bir de kart kullanım ücreti kesiyorsunuz. Kime şikayet ediyorsanız nereye vermek istiyorsanız verin 189 TL size vereceğime gider bir çocuğu sevindiriri. Değerli Müşterimiz, Kredi kartı ücret iade talebiniz incelenmiştir. Bankalar, müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartı hizmeti karşılığında yasal düzenlemeler çerçevesinde asıl ve ek kartlardan tahsil edilecek ücretleri belirleyebilmekte olup ilgili ücretlerin belirlenmesinde tüketici haklarını ihlal eden bir durum bulunmamaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayımlanan ve 3 Ekim 2014 tarihinde yürürlüğe giren Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile kredi kartlarından ücret tahsil edilebileceği, Türkiye Bankalar Birliği web sitesinde yayımlanan duyuru ile kredi kartlarından yıllık üyelik ücreti talep edilmesinin yasaya uygun olduğu ortaya konmuştur. Bankamız tarafından, sunulmakta olan kredi kartı hizmeti karşılığında (chip-para/mil puan kazandırımı, pos ağı, vadesiz taksitlendirme işlemleri vb...) yukarıda da ifade edildiği gibi yasal düzenlemelere uygun olarak yıllık üyelik ücreti tahsil edilmektedir. Söz konusu ücretler; tüm Bankamız şubelerinde, Bankamız web sitesinde, tarafınızca imzalanan sözleşmede ve gönderilen hesap özetlerinde yer almaktadır. Bu bilgi doğrultusunda ücret iade talebinize olumlu cevap veremediğimizi belirtir, Bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler