24 Haziran 2013

Akbank Konut Kredisi Kapatmaya Kapama Ücreti Harici Bedel Aldılar!

19 Haziran da Hatay dörtyol şubenizden almış olduğum konut kredisini erken kapattığım yasal olarak kesilen %2 erken ödeme bedelinden hariç hesap kapama bedeli adı altında 54 TL ücret aldılar. İşlemlerimin bitmesi ve işimden dolayı müsait olamadığım için ücreti ödemek zorunda kaldım.


Sonradan bu hesabıma ipotek kaldırma feyk ücreti olarak 300 TL yatırttılar bu sebeple hesap kapama dekontumu geciktirdiler ve arayacaklarını söylediler. Buda yetmedi süreyi uzatttıkları içinde benden ekstra faiz bedeli alacaklar. Bu hataların giderilmesini ve hakkım olan ücretlerin tarafıma iadesini talep ediyorum, bu işlemler yapılmadığı taktirde tüketici hakem heyetide dahil yasal haklarımı başlatacağım.

Murat 102 Okunma

Cevaplar

  • Murat27 Haziran 2013

    kredi kartlarımıda iptal ettiricem.

  • Murat25 Haziran 2013

    22.06.2013 Tarihli yapmış olduğum şikayetime Hatay/Dörtyol şubesinden cevap geldi.Çekmiş olduğum konut kredisini erken kapadım.Yasal olarak % 2 erken ödeme ücretini fazlasıyla aldılar.Aynı zamanda hesap kapama ücreti olarak 54 tl'de para kestiler.Hipotek feyk işlemleri içinde hesabıma tekrar 300 tl para yatırmam gerektiğini beyan ettiler.Bende 300 tl'yi hesabıma yatırdım.54 TL Kesintiden dolayı şikayetim var.com'a para iadesi için talebim oldu.Bu talebimden dolayı beni arayan akbank şube görevlisi 54 tl'lik kesintinin her 6 ayda bir yapıldığını ve tekrar hesabıma 54 tl yatırmam gerektiğini ,yatırmadığım takdirde hipotek feyk işlemlerimin yapılmayacağını iletti.Bu parayı zaten benden aldınız.

  • Akbank Temsilcisi24 Haziran 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön