15 Temmuz 2017

Akbank Kart Kullanım Ücreti Ve İki Kere Tahsil Edilen Faiz Tutarları

2014 Haziran ayından beri Akbank müşterisiyim. Kredi kartı ve Neo kartı sürekli kullanmaktayım. Öğrenci olduğumu belirtip defalarca başvurmama rağmen, benden kullanım sürem boyunca kart ücreti talep edildi. Her seferinde iadesini talep etmeme rağmen iadesi yapılmayanlar oldu. Şu an toplam kredi kartı borcumu, kartımı kapatmak amacıyla ödemişken yeniden kart ücreti yansıtıldı. Bir daha yansımayacağının söylenmesine rağmen müşteri hizmetlerini aradığımda iade talebime olumsuz yanıt verdiler. Kredi kartıma ve Neo kartıma yansıtılan kart ve kullanım ücretlerinin hepsinin iadesini talep ediyorum. Aynı zamanda kart kullanım sürem boyunca, aynı dönemde faiz tutarlarının ikişer kere yansıtıldığını görüyorum. Müşteriniz olduğum süre boyunca kullanımlarımın ve benden tahsil edilen faiz, gecikme faizi tutarlarının kontrol edilip yanlışların düzeltilmesini, fazla alınan tutarların geri iadesini talep ediyorum.

Muhammed 1.714 Okunma

Cevaplar

  • Muhammed18 Temmuz 2017

    Faiz uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş olup herhangi bir problem olmadığı tarafımca anlaşılmıştır. Ancak kart ücreti konusunda Akbank" Ekstrenizde 14.07.2017 tarihinde 95 TL üyelik ücreti yansıdığı belirlenmiştir. Yapılan inceleme sonucunda, ekstre borcunuzun hesaplanmasında herhangi bir hata olmadığı tespit edilmiştir. " şeklinde e-mail göndermiştir. 95 TL kart kullanım ücreti yansıtıldığının ve bu hesaba göre ekstremin yanlış olmadığının farkındayım. Müşterilere bildikleri şeyi tekrar söylemenize gerek yok. Şikayetin, sorunun ne olduğuna odaklanmanız müşteri memnuniyeti ve itibarınız açısından önem teşkil etmekte. Benim talebim yansıtılan 95 TL kart ücretinin iadesidir. Çünkü müşteri hizmetlerinden bana verilen bir söz var, öğrenciyim ve daha önce de iade talebime olumlu yanıt verilmişti. Şikayetimin tekrar değerlendirilmesini ve Kart kullanım ücretinin iadesini talep ediyorum.

  • Akbank Temsilcisi17 Temmuz 2017

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön