21 Nisan
#11874153

Akbank Kart Aidatı Yansıttı!

Akbank Axess kart aidatı aldı! 7 aydır Akbank'tan maaşımı almaktayım ve bugün baktığım esnada Nisan 2019 da tarafımdan 169.00 TL gibi yüksek tutarda kredi kart aidatının tarafıma yansıtılıp benden kesilmiş olması açıkçası kötü. Ve ben maaş müşterisiydim kart istememe rağmen kart tarafıma gönderildi. Bana maaş müşterisi olduğum için zaten kesinti olmaz denildi ve ben buna rağmen güzel bir banka kredi vesaire de çektim ama asla ve asla bu tutarı kabul etmiyorum ve tarafımdan alınan 169.00 TL gibi bir ücretinde tarafıma ödenmesini istiyorum. İvedi bir şekilde konuyla ilgili olumlu dönüş tarafıma yapılmasını istiyorum.
4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.


T.C. yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2019 Nisan ayında kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum. Aksi takdirde bütün yasal haklarım saklı kalmak üzere Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı bildiririm.

Dilek Dilek 820 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Dilek'in Teşekkür Mesajı27 Nisan

    Para iadesi yapıldığından teşekkürler.

  • Akbank Temsilcisi21 Nisan

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları