08 Kasım
#12930855

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Zorla Sigorta Yaptı

4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun’un 5. Maddesinde “aksine bir teamül, ticari örf veya adet yoksa, satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz” ifadesi yer almaktadır.


Akbank’tan 06.11.2019 tarihinde internet bankacılığı ile aldığım ihtiyaç kredisinde alınan v-5101068-00 poliçe numaralı 632 TL primli Kredim Güvende Kredili Hayat Sigorta Poliçesi isteğim dışında yapılmıştır. Poliçelerin iptal edilmesini ve tutarların hesabıma iadesini istiyorum.

Ömer Ömer 739 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi08 Kasım

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları