04 Ağustos 2017 #9054917

Akbank İhtiyaç Kredisi Erken Kapatma İle İlgili Sorunlar

03.08.2017 tarihinde Kütahya Akbank merkez şubesinde yaşadığım olay karşısında çok rahatsız olduğumu dile getirip, tam emin olmamakla birlikte insanları mağdur etmeye yönelik bir davranışla karşılaştığımı paylaşacağım.
Yaşamış olduğum olay, 30.06.2017 tarihinde Akbank’dan çekmiş olduğum 25.000 TL ihtiyaç kredisinin ilk taksitini 01.07.2017 tarihinde ödedim ve 03.08.2017 tarihinde tamamen kapatmak için, Kütahya Akbank merkez şubesine erken kapatma başvurusunda bulundum. Kredimin erken kapatma tutarının ne kadar olduğunu internet bankacılığından biliyordum. (24.704,95 TL) gişedeki S** K** adlı çalışana gittiğimde kredimi kapatmak istiyorum dedim. Benden T.C. numaramı isteyerek bilgilerimi inceledi ve inceleme sonucunda önünde bulunan bir kağıda 24.710 TL yazdı. Sonra bilgisayar üzerinden birisiyle konuşurcasına uzun uzun bir şeyler yazdı, gelen cevap sonrasında bana kredi kapatma ücretimin 25.900 TL olduğunu söyledi. Bende itirazda bulundum, 25.000 TL kredi çektiğimi ilk taksitini de ödediğimi nasıl 25.900 TL olabileceğini sordum. Benim bu çıkışım sonrasında kendileri bana sizi arzu kenar isimli kişiye yönlendireceğim, benimle onun ilgileneceğini söyledi. Bu şahısın yanına gittiğimde bana sistemlerinin arızalı olduğunu kredi kapatma işlemini gerçekleştiremediğini yarın gelirsem kredimi kapatabileceğini söyledi. Bende yanımdaki parayı hesabıma yatırmak istediğimi söyledim beni tekrardan gişedeki S** K** adlı çalışana yönlendirdi. Kredi kapatma tutarının ne kadar olduğunu kendisinden öğrenip ona göre hesaba para yatıracaktım ve tutarın ne kadar olduğunu sorduğumda bana bu sefer 27 binli bir rakam söyledi. Bende kendilerine az daha bu bankada kalırsam herhalde 25.000 TL ‘lik kredi 30.000 TL olacak dedim. Sonra bana kusura bakmayın diyerek benimde daha önceden bildiğim tutarı söyledi ve hesaba 24.720 TL yatırdım. Sonrasında dekontu alıp bankadan ayrıldım.
Yaşamış olduğum bu olayı eski Akbank çalışanı bir arkadaşım vardı onunla paylaştım ve bu işte bir iş olduğunu kredi kapatma tutarını bilmemiş olsaydın belkide senden daha fazla para tahsil edip fazla parayı bir şekilde gider gösterip prim puan vesaire bu tarzda bir şeyler kazanabileceğini söyledi. Bunu öğrendikten sonra Akbank bölge müdürlüğünü aradım ve Ö** hanımla görüştüm. Olayı tam olarak bu şekilde anlatıp bana 5 dakika verin size dönüş yapacağım dedi. Beni tekrar aradığında bankadakilerle görüştüğünü ve bankaya gidersem kredimi kapatabileceklerini söyledi. Tekrardan bankaya gittim ve A** K** adlı çalışanla görüştüm ve bana tekrardan sisteminin arızalı olduğunu bir başka çalışanı arayıp ona kapattırmayı deneyeceğini söyledi. Yaptığı arama sonucunda kredim kapandı. Ve bende bunun üzerine madem bu şekilde oluyordu neden ilk geldiğimde yapmadınız bunu dediğimde o zaman tüm bilgisayarlarda arıza olduğunu, sıra sıra arızaların giderildiğini bahane etti. Hadi bu durum bu şekilde oldu peki o gişedeki çalışan neden bana kredi kapatma tutarımın kat kat fazlası olan bir tutar söyledi dedim. Oda biz gişedeki arkadaşlara bu gibi durumlarda kredi kapatma tutarının net halini göremedikleri için görünen tutardan 50 – 100 TL fazla söylemelerini istiyoruz ki bana geldiklerinde hesabında eksik tutar olmasın dedi. Bende hayatımda ilk defa erken kredi kapatmadığımı bu işlerin nasıl olduğunu gayet iyi bildiğimi ve Y***'da ki kredimi erken kapattığımda bana internet bankacılığında görünen tutarın ne bir eksik ne de bir fazlasının söylediğini bu olayın doğru bir şey olmadığını ve bu yaptıklarınız yüzünden insanın aklına bin bir türlü şey geleceğini söyledim. Bana kendisinde sorun olmadığını sisteminin arızalı olduğunu ekran görüntüsünü aldığını ama gişedeki arkadaşın neden fazla tutar söylediğini bilemediğini hatalı olduğunu söyledi bende bu işin peşini bırakmayacağımı belki benim canım yanmadı ama başkalarının canı yanar diye gerekli yerlere müracaat edeceğimi dile getirerek yanından ayrıldım.
Sonucunda belki benim kredim kapatıldı belki bir zarar görmedim ama bu iki şahısın insanların canını yakmaya yönelik bir oyun oynadığı apaçık ortada. Eski Akbank çalışanı arkadaşım hala o bankada çalışan bir arkadaşına bu olayı anlattı ve bu iki şahısın hep bu tür şeyler yaptığını müdürlerinden üstlerinden takdir topladığını söyledi. Bu şahısların isimlerini vermek istemiyorum ama gerekirse verebilirim. Para kolay kazanılmıyor ve bu insanlar bilinçsiz bütün insanları belkide kandırıyor gereğinden fazla para tahsil ediyor. Sizden ricam bu konuyla ilgili bir araştırma yapmanız.

Burak 596 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi04 Ağustos 2017

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön