25 Haziran 2014

Akbank Hesap Özeti Ücreti Kesti

Akbank'tan şirketim adına çektiğim kredinin ödemelerini yaparken her ay 20 - 25 TL arası hesap özeti ücreti adı altında kesinti yapıyor. Müşteri temsilcisine bir kaç kez müracaat ettim bu nedir nasıl kapatılır diye, bir kaç ay çok kalabalık sonra görüşelim, bir kaç ayda internet şifresi alalım öyle yapalım diye salladı.


Şimdi 444 lü noyu ara kapattır diyor. Telefonun başına oturduğumda en az 20 dakika bekliyorsunuz ancak dolu diye hala bekletiliyorsunuz. İş hayatı nedeniyle bir çok bankayla çalışırım hiç birinde böyle bir sorun yaşamadım. Hem şahsi kredi kartımı kapatmayı hem bundan sonra hiçbir şekilde Akbank'ı tercih etmemeyi düşünüyorum.

Rıdvan 233 Okunma

Cevaplar

  • Rıdvan30 Haziran 2014

    444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ni arayarak hesap özetinizin sadece e-posta yoluyla gönderilmesi için talimat verebilirsiniz. denmiş, fakat telefon açtığımda emin olun 20 dakikadan az beklemiyorsunuz !!!

  • Rıdvan30 Haziran 2014

    İşte bankanın cevabı: Sayın Rıdvan Çağlayan, Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Akbank Hesap Özeti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir. Bankamız aracılığıyla yürüttüğünüz işlemlerin takibi için önemli kanallardan biri olan hesap ekstreleri, Bankamızın müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde revize edilmiş ve Akbank Hesap Özeti (AHÖ) adı altında yepyeni bir hesap özeti siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. Akbank Hesap Özeti gönderim talebi olmayan ancak vadesiz hesabında Artı Para Kredisi tanımlı olan ve/veya yatırım hesabını kullanan müşterilerimiz için aşağıdaki durumlarda posta ile gönderim zorunludur; - Artı Para Kredi faiz tutarının 3.00-TL'nin üzerinde olması, - Artı Para Kredi faiz tutarı ne olursa olsun, hesap 60 günden fazla eksi bakiyede kalması, - Yatırım hesabı bakiyesi mevcut olması ya da aktif olarak kullanılması Akbank Hesap Özeti'nin posta ile gönderilmesi halinde yansıyan ücret bedeli her ay otomatik olarak hesaptan tahsil edilmektedir. Ayrıca bakiye yetersizliği nedeniyle tahsil edilemeyen geçmiş dönem ücretlerin tahsili hesap bakiyesi uygun olduğunda yapılmaktadır.. Bununla birlikte bireysel müşterilerimiz talepleri doğrultusunda Akbank Hesap Özeti'ni sadece e-posta ile alabilmektedir. Sadece e-posta ile yapılan gönderimlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yukarıda bahsedilen Bankamız uygulamaları gereği posta yoluyla gönderilen Akbank Hesap Özeti ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Akbank Hesap Özeti gönderilerinizi ücretsiz olarak almak için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ni arayarak hesap özetinizin sadece e-posta yoluyla gönderilmesi için talimat verebilirsiniz. Konuyla ilgili farklı görüş ve önerileriniz için bizimle tekrar irtibata geçebileceğinizi hatırlatır, Bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Akbank

  • Akbank Temsilcisi25 Haziran 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön