08 Mayıs 2013

Akbank Hayat Poliçesi ve Kredi Masrafları!

10555******* tc kimlik ve 31*****22 nolu müşterinizim. Şubenizden 60 ay vadeli olarak üzerinden 30.000,00 TL İhtiyaç kredisi kullandım ve 12 ay ödeme yaptım.08/05/2013 tarihi itibariyle ikinci defa bankanız benden hayat poliçesi olarak 331.85 tl. onay almadan masrafı hesabımdan kesmiş olup İlgili krediyi kullanırken dosya masrafı adı altında tarafımdan kesinti yapılmıştır.

Kesilen bu tutarın, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu’na göre haksız şart sayıldığından tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Yapılan hayat sigortasının hukuki bir dayanağı olmadığı gibi kredinin satışı, hayat sigortası yaptırmaya bağlı kılınması yasaya aykırıdır. Bu itibarla rızam olmadan banka tarafından tahsil edilen uzun süreli kredi hayat (Maluliyetli) sigortası poliçesinin iptal edilerek bedellerin geri ödenmesini istiyorum.

Hüsrev 626 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön