04 Mayıs 2016

Akbank Haciz Olmaksızın Bankamdaki Maaş Hesabımın Tamamına Bloke Koydu!

Geçen ay dört bucak sloganı ile tanıdığımız şirkete borcum vardı 900 TL civarı ve buna dayanarak bu banka, maaş hesabımdaki paranın hepsine bloke koymuştur. Olan borcumu 8 Nisan 2016 tarihinde ödedim ve neredeyse 1 ay olacak düne kadar bloke kaldırılmadı. Bana yolladıkları mailde icra kaynaklı haciz var diyor. İcra kaynaklı haciz maaşın tamamına koyulamaz ki. " "83/2. maddesinde haczedilecek miktarın maaş ve ücretin 1/4'ünden az olamayacağı belirtilmiştir. " Tamamına koyulan blokeyi yine kaldırmıyorlar ve haciz var diye mail göndermişler. Bugün dekont götürdüm öyle kaldırdılar blokeyi. Bu bankadan önce başka bankalar ile çalıştım çok icra geldi ama hiç böyle bloke sorunları yaşamadım.

Mail özeti:
" blokeli hesap ile ilgili iletiniz incelenmiştir. Hesabınızda icra kaynaklı haciz blokesi bulunmaktadır, borcun bittiğine dair yazının şubeye ibraz edilmesi gerekmektedir. "

Can 109 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi04 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön