04 Şubat 2014 #2275969

Akbank Habersiz Sigorta Yapıp Kredi Kartından Prim Kesiyor!

Bilgim olmayan direk kredi kartıma bağlanmış ve ben aksini belirtmediğimde sürekli yenilenecek bir sigortaya kredi kartı kontrol etmediğim için farketmeyip iptal edemediğim için geri iade yapmıyorsunuz bilgim olmayan bir şeyi iptal ettirmem imkansız.


30 gün içinde ödeme olmazsa iptal edilir demişsiniz kaynak olarak kredi kartına bağla ödenmemesi imkansız. Banka uygulamaları değil tüketici mahkeme kararı geçerlidir.


Bundan sonra Akbank'a güvenilmeyecek haberimiz olmadan sigorta ürün tanımlaması yapılacak kaynakta hazır direk kredi kartına bağla farkedemez isek alacaksınız. Paramın iadesini istiyorum aksi takdirde yasal faizi ile tüm haklarımı kullanacağım.

Mustafa 75 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa11 Şubat 2014

    Hala paramı iade edip iptal edemediler hem habersiz sigorta yap hem kaynak olarak kredi kartına bağla sonra iptal ederiz ama para iadesi yapamayız kardeşim ben sigorta yaptıracak olsam adım başı acente var paramı istiyorum yoksa yasal haklarımı kullanacağım ayrıca akbank ile olan tüm hesaplarımı ve kredi kartı vs ne varsa kapatacağım

  • Mustafa04 Şubat 2014

    Daha önce yapmış olduğum 4442525 e yapmış olduğum şikayet cevabınız Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Eşya Güvence Sigorta poliçesi ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir. Bankamız uygulamaları gereği poliçeler 1 yıllık olup poliçe bitiminde iptali talep edilmediği takdirde otomatik olarak yenilenmektedir. Sigorta poliçe başlangıç tarihinden sonraki 30 günlük süre içerisinde ve tazminat ödemesinin bulunmaması halinde poliçe iptali yapılabilmektedir. Aksi durumlarda poliçe iptal edilememekte ve prim iadesi yapılamamaktadır. Bu nedenle poliçe iptal talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Poliçe bitiş tarihiniz 12.07.2014 olarak görülmekte olup poliçenizin yenilenmemesi için Avivasaya / Aksigortaya bildirim yapılmıştır. Konuyla ilgili farklı görüş ve önerileriniz için bizimle tekrar irtibata geçebileceğinizi hatırlatır, Bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

  • Akbank Temsilcisi04 Şubat 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön