14 Şubat 2014 #2293971

Akbank Faiz Hesaplamasını Bilmiyor

Axess hesap özetimde 1 gün için yaklaşık 36 TL faiz hesabı gördüm. Hemen aradım hesabın yanlış yapıldığını 1 güne bu kadar faiz olamayacağını anlattım bana gecikmeden bahsedildi. Ben de matematikte 1 güne 36 TL nasıl hesaplandığını anlatmalarını ve incelemelerini söyledim. Şikayet kaydedildi ve 2 gün içinde neredeyse tamamına yakını iade edildi. Kim bilir bunu fark etmeyen bir sürü insana bu hatalı ücretler yansıtılıyor.


Söylemek istediğim faiz hesabı gün bazında yapılır. Faiz oranları ise aylıktır. Lütfen dikkat buna bir dur demeli herkes. Hesaplama: Geciken tutar * (faiz oranı/100) * (gecikme gün sayısı/30).

Özcan 90 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi14 Şubat 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön