27 Mart 2013 #1709640

Akbank Erken Ödeme Cezası!

Yakın zamanda faiz oranları düştüğü için konut kredimi başka bir bankadan Akbank'a taşımıştım. Bu ayın 30 unda ikinci taksit ödemem vardı ve bu sabah Akbank'tan otomatik hatırlatma mesajı geldi (paranın hesaba yatırılmasını hatırlatan). Param zaten hesaptaydı ve zaten 3 gün kaldı, otomatik ödemeyi beklemeden elle ödeyeyim dedim.


İnternet bankacılığından ödemeyi yaparken tek bir uyarı aldım, o da erken ödediğimi belirten, başka bilgi vermeyen bir uyarıydı. Ama meğerse erken ödemelerde 2% ceza varmış ve hesaptan kredi taksidimin haricinde 30, 98 TL daha çekildi. Bu tarz bir işlemin çok daha belirgin ve detaylı bir uyarısı olmalıdır. Ay sonunda 30 TL lik ekstra gider bütün hesaplarımı bozdu.

Gökhan 54 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan01 Nisan 2013

    Bugün bankadan şikayetimin değerlendirme sonucu olarak mail aldım. Ücret iade konusunda olumsuz yaklaşılmış tahmin edileceği üzere. Kredi çekilirkenki sözleşmede erken ödemenin 2% cezası olduğunu belirtmişler. Haklılar tabii ama bu cezayı borcu erken kapatırken veya ara ödeme yaparken uygulanan bir ceza olarak biliyoruz çoğumuz. Taksidi 3 gün erken yatırmanın da bu cezaya tabi olması belki kağıt üzerinde mantıklıdır ama pratikte çok saçma ve müşterinin aklına gelmiyor. Bunu basit bir uyarıyla giderebilecekken konuyu net aydınlatmayarak insanların mağdur olmalarına ortam hazırladıklarını düşünüyorum. Bir sonraki ay internet sitelerinden tekrar kontrol edeceğim. Eğer bu konuda niyetleri samimi ise düzeltme yapılmış olacağını umuyorum.

  • Akbank Temsilcisi27 Mart 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön