18 Şubat 2013 #1638976

Akbank Ceb Havale Sisteminde Güvenlik Önlemi Yok!

Bankanızın cebe havalede TC. kimlik numarama kesinlikle para gönderilmesini istemiyorum. Bankanızın cebe havale sisteminde banka müşterisi bir şahıs, atmler üzerinden para göndermek istediği kişinin TC. no ve telefonunu girerek cebe havale yapabiliyor. Bu sistemi art niyetli kullanan kişiler var.


Alışveriş bahanesiyle para gönder bu ürünü size göndereyim diye vaatlerde bulunan kişi cep havale sistemi esnasında kendisine ait TC. kimlik numarası yerine başka bir kişiye ait TC. kimlik numarası veriyor ardından kendi cep telefon numarasını veriyor. Referans numarası da o numaraya gidiyor ve bu şahıs kolayca parayı çekiyor. Suçlu kişi ilk TC. si kullanılan şahıs oluyor. Güvenlik zaafiyatı var.

Gokhan 90 Okunma

Cevaplar

  • Gokhan28 Şubat 2013

    Bilgi verilmesi için bekliyorum...

  • Akbank Temsilcisi18 Şubat 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön