14 Nisan 2015
#3177622

Akbank Belgesiz İhtarname Ücreti Aldı!

2009 yılında kapatmış olduğum bir Neo kartımın 5.63 kuruşluk bir borcu kalmış. Borcu varken nasıl kapattırmışım o ayrı bir konu. Axess kredi kartımın ekstresinde yazan Müşteri Numarası, iban numarası, şube kodu ve hesap numarası girerek EFT yaptım Akbank'a kredi kartı borcumu ödemek için aradan 2 gün geçti para kesilmiş ödeme yapılmamış.


Şube mi aradım sistem 48 TL İhtarname parası kesmiş dediler belgeniz var mı dedim 5 gün sonra yok dediler paramı geri verin dedim sistem ihtarnameyi otomatik silmiş dediler kesilen parayı geri veremeyiz dediler. Ben böyle bir banka ile artık çalışmak istemiyorum.

Erdinç Erdinç 3.133 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Erdinç29 Nisan 2015

  30 Ocak 1948 tarihinde kurulan Akbank demek herhangi bir belge makbuz ihtarname gibi evrak göstermeden para kesebiliyor müşterilerinin kapalı hesaplarından birde helal olsun başka bir şey demiyorum size.

 • Erdinç17 Nisan 2015

  Kocaman başlık yazdım ortada bir belge yok diye onların verdiği cevap evet ücret alınır hangi dilde yazmalıyım acaba anlamaları için çözemedim. Bana herhangi bir şekilde bir bildiriniz olmadan alındı yorum yine anlayan yok. Ayda 50 tane reklam mesajı yollamasını biliyorlar borcunuz var diye neden mesaj yollamıyorlar çünkü zamanı gelince faizini almak için ve zamanı gelince yok ihtarname yolladık deyip para kesmek için birde kapalı bir hesap için yazıklar olsun Akbank. Milletin parasını yemeye devam edin saygılar.

 • Erdinç17 Nisan 2015

  Bankanın bana yolladığı mail altta: Sayın Erdinç Mutlu, ihtarname masrafı ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir. Bankamız uygulamasında, kredi kartı/ kredi ödemesi gecikmeye giren müşterilerimize ihtarname gönderilerek yasal sürecin başlayacağı bilgisi iletilmektedir. İhtarname: Bireysel kredi kartlarında 4. ekstre ile birlikte (yaklaşık 80. gün) ; Ticari kredi kartlarında ve kredilerde 67. Gunde; Artı Para'da eksi bakiyeye geçişten itibaren 157.günde basılmaktadır. İhtarname işlemleri Noter aracılığı ile yapılmakta olup ihtarname masrafları müşterilerimizden tahsil edilmektedir. İhtarname masrafının iadesi talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Konuyla ilgili farklı görüş ve önerileriniz için bizimle tekrar irtibata geçebileceğinizi hatırlatır, bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, akbank t. a. s. Mesajınız:2009 Yılında sözde tarafıma yollanan ihtarname ama ortada bir* belge yok yollandığına dair bu belgeyi şubemden bir dilekçe ile istedim sonuç belge yok ama bedeli 48 TL 1 hafta önce hesabımdan kesildi ayrıca ortada birde kapalı hesap var. Ben ödemeyi kredi kartıma yapmıştım EFT yolu ile. Elinizde bir belge yoksa siz bu parayı* hangi hakla benden kesiyorsunuz? Müşteri numaram 138 416 35 en kısa zamanda sizden cevap bekliyorum. Sabancı Center 4.Levent, 34330 İstanbul Ticaret Sicil Memurlugu:İstanbul Sicil Numarası: 90418

 • Erdinç15 Nisan 2015

  Akabank bu tür işlemleri 2009 yılına kadar 1.658.596 Müşterisine yapmış yıl 2015 bu sayı en az 2 katına katlanmıştır diye düşünüyorum. Bana yollanmayan ihtarname ve alınan parayı 48 TL ile çarparsak ne olur sizce 79.612.608.000 güzel para.

 • Erdinç15 Nisan 2015

  İnceleme için Akbank Carrefour SA Bursa şubesini arayın 0224 452 02 59. Müşteriye yollanan ihtarnamenin bir örneği sizde var mı deyin ben dilekçe ile talepte bulundum maalesef yok dediler peki olmayan ihtarnamenin parasını nasıl alıyorsunuz? Bana yapılan bu haksızlık Türkiye'de milyonlara yapılmadığını ben nereden bileyim? 

 • Akbank Temsilcisi14 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için öncelikle www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

Ziyaretçi Yorumları