Akbank Axess Platinum Üyelik Ücreti İptali

Ersin Ersin20 Ekim 13:11

Axess Platinum kredi kartı kullanıcısıydım. 20.10.2020 saat 12:34 itibari ile müşteri hizmetlerinden Emre bey ile kredi kartının son ödeme tarihi olan 20.10.2020 Salı günü üyelik ücreti iadesi ve kart iptali konusunda konuşup sonu 2356 ile biten Axess Platinum kartımı kullanıma kapattım. Gerektiğinde görüşme kayıtlarını talep etme hakkım olduğunu da biliyorum. Ekim ayında 189.00 TL'lik yıllık kredi kartı üyelik ücreti ekstreme yansıtılmıştır. Son ödeme tarihi geçmeden kullanıma kapatma talimatı verdiğim, borcu olmayan ve kullanmayacağım bir karttan üyelik ücreti kesilmesi yasal değildir. Bu konuda bankanın sorumluluğunu yerine getirmesini ve üyelik ücreti adı altında ekstreme yansıttığı miktarı tarafıma iade etmesini istiyorum.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Ersin Soner Birinci

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Akbank Logo Akbank 20 Ekim 13:12

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler