Akbank Atm De Para Sıkışması Sonucu Olumsuz Dönüş

Burak Burak25 Kasım 2020 16:30

21 Kasım Cumartesi günü saat 15:20 civarında İstanbul Beşiktaş Şair Nedim CD. Üzerindeki Akbank ATM'sine 2000 TL tutarında nakit para yatırma işlemim sırasında ATM'den para sıkışması uyarısı aldım. ATM otomatik kayıt alma işlemine geçip, tel no ve yatırmaya çalıştığım tutarı istedi ve kayıt açtı. Sonrasında kartı iade etti, bir anlık afallamanın ardından tekrar kartı sokup para çekme işlemi yapmaya çalışıp ATM'nin tutumunu denemek istedim ve işlem yapmayıp en yakın ATM ye yönlendirdiğini görünce rahatladım.

Müşteri hizmetlerini aradım hemen ardından, kayıt alınmış olduğunu şube ATM'si olmadığı için inceleme ekibinin yönlendirileceğini ve 4 iş günü içinde çözümleneceğini söylediler.

Bugün, 25 Kasım itibariyle kasa fazlası bulunamadığı sebebiyle talebimin iptal edildiği şeklinde bir mesaj aldım. Müşteri hizmetlerini tekrar aradım, farklı bir şey söylemediler. Kamera kayıtlarını sorduğumda savcılık kararınca sadece bakılabileceğini kendilerinin kontrol edemediğini belirttiler, ATM de yaptığım işlemleri de müşteri hizmetlerinin değil gönderilen inceleme birimlerinin bakabiliyor olduğunu eklediler ve tekrar kayıt açtılar. Bu durumda ilk sayımdan farklı bir sonuç çıkmayacağını düşündüğümü ve savcılığa başvurmam gerekeceğini belirttiğimde ise evet öyle yapmanız gerekir dönüşünü aldım.

Savcılığa başvurumu yaparken bu gibi platformlar üzerinden şikayetimi de dile getirmek istedim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Akbank Logo Akbank 25 Kasım 2020 16:32

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler