05 Şubat 2014 #2275167

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Faizin Plansız Karşıma Çıkması!

Akbank'tan Kasım ayında 3 ay ertelemeli kredi kullandım. Kredi ödemelerim 05.03.2014 tarihinde başlıyor ancak 02.02.2014 tarihinde cep telefonuma 05.02.2014 tarihinde yaklaşık aylık taksidin 2 katı tutarında bir ödeme yapmam gerektiği mesajı geldi.


Bu meblağın erteleme yaptığım ayların faiz ödemesi olduğu belirtildi. Kredi kullanırken ve sonrasında bu şekilde bir ödeme yapmam gerekeceği konusunda hiçbir bilgilendirme yapılmaması ve ödeme gününden 2-3 gün öncesinde karşıma çıkmasını doğru bulmuyorum.


Sonuçta 3 ay ertelemenin 2 ayını faiz olarak ödeyeceğime erteleme yapmaz ve direkt taksitlerimi öderdim. Bunların haricinde plansız bu şekilde bir ödeme yapmak maddi durumumu olumsuz yönde etkileyecektir.

Fuat 162 Okunma

Cevaplar

  • Fuat10 Şubat 2014

    Bankanın kendi sitesinde bulunan "Bize Ulaşın" kısmından da şikayette bulunmama rağmen benim sorunumla ilgili olarak ne bir çözüm yolu ne de iletişimde bulunuldu. Yıllardır Akbank ile çalışmama ve genel olarak da memnun olmama rağmen bu şekilde sorunu sahiplenmeyip hiçbir şekilde dikkate bile almamaları beni çok şaşırttı. Sonuç olarak bana yaşatmış oldukları bu sorunu bir şekilde çözmeye çalışacağım ancak bundan sonraki işlemlerimde ve çevreme, takınmış oldukları bu tutumu paylaşmayı kesinlikle atlamayacağımı belirtmek isterim.

  • Akbank Temsilcisi05 Şubat 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön