18 Mart
Yorum Yap
#11728363

Akbank 13 Yaşındaki Oğluma Mail Gönderiyor!

16.03.2019 tarihinde oğlumun maillerinde Akbank'tan gelen kredi kartı maillerini gördüm ve 444 2 525 numaralı telefondan bankayı arayarak 13 yaşında bulunan oğlumun adresine kredi kartı mailleri geldiğini ve bunun hatalı bir durum olduğunu düşündüğümü belirterek kendileri bilgilendirmek ve mail adresini iptal ettirmek istedim. Telefona çıkan bayan ise T.C. Kimlik numarasını talep etti ve bunu 13 yaşında bulunan oğlumun kendisi vermesi gerekiyormuş. Reşit olmayan bir kişi kendilerini yasal olarak vasisi olan benim olduğumu reşit olmayan bir kişiyi telefona vermeyeceğimi söyledim.


Benim verdiğim bilgiler ile işlem yapamayacaklarmış. Hanımefendiye kişisel verilerin korunması hakkındaki kanundan bahsettim ve bunun derhal düzeltilmesini istedim. Bu durumun devamı halinde yasal prosedürleri başlatabileceğimi belirttim. Hanımefendi ise ise dilediğim şekilde dilediğim yere gideceğimi fakat mail adresini iptal edemeyeceği söyledi. Şu an 13 yaşındaki oğlumun ekte dosyalarda teslim edilmiş olduğu görünen fakat almadığımız kredi kartları var, yarın kredi kartı ekstresi veya ödenmediği için adımıza haciz kararı gelirse hiç şaşırmam.

Bülent Bülent 148 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Bülent20 Mart

    Akbank'tan Barış bey aradı Kredi kartının oğluma ait olmadığını ve mevcut e-mail adresini iptal ettiğini belirtti. Kendilerini ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim.

  • Akbank Temsilcisi18 Mart

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları