24 Haziran 2014

Akbank Zorunlu Tuttuğu Kredi Hesabından Hesap İşletim Ücreti Alıyor.

Akbank'tan aldığım kredinin ödenmesi için açılan hesabımdan 2014 yılı 1. hesap işletim ücreti adı altında 55 lira para kesildi. Kredi ödenmesi için banka tarafından açılması zorunlu tutulan hesaplardan hesap işletim ücreti alınamayacağına dair hukuki kararlar olmasına rağmen Akbank işlem ücreti kesmiştir.

Ayrıca 28 Mayıs 2014'ten itibaren yürürlüğe giren Yeni tüketicinin korunması kanunu, bu tür ücretlerin alınmasını, kriterlerini ve azami miktarlarının düzenlemesini, BDDK’ya bıraktı. Dolayısıyla bankaların bu tarihten itibaren her hangi bir isim altında faiz dışında aldığı tüm ücretler hukuki dayanaktan yoksundur. Benden hukuksuzca kesilen tutar derhal iade edilmeli ve bir daha alınmamalıdır.

Cihan 424 Okunma

Cevaplar

  • Cihan 28 Haziran 2014

    Hukuksuz olduğu açık olan bir konuda verdikleri red cevabı beni çok kızdırdı. Kredi kartımı ve hesabımı kapatarak Akbank ile ilişkimi keseceğim.

  • Akbank Temsilcisi24 Haziran 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön