18 Eylül 2013

Akbank Yasal Olmadığı Halde İpotek Fek Ücreti İstiyor!

Akbank'tan eşim ve benim adına ortak bir konut kredisi kullandık. Ödemelerimizi muntazaman tamamladık. İpotek fek yazısı almak için başvurduğumuzda hiç bir kanuni dayanağı olmamasına rağmen ve Tüketici mahkemeleri ile yargıtayın aleyhte kararlarına rağmen, ipotek fekki ücreti talep edildi. (Üstelik 2 X 300 TL) İpotek fek ücreti sözleşmede yer almamaktadır. Bu ücret yasal değildir.

Bugüne kadar Akbank'tan çok memnun çalışmıştım, yeni kredi çekerek ev almayı düşünürken bunu beklemezdim. Sadık müşterilerin karşılığı bu olmamalıdır. Eğer ipotek fek yazısı tarafıma verilmezse yasal mücadeleyi sürdürmesi için avukatımı görevlendireceğimi bilgilerinize sunarım.

Ersin 174 Okunma

Cevaplar

  • Ersin 09 Ekim 2013

    BDDK kararına göre bankaların bu ücreti almamaları karara bağlandı. Müşterinin sadece ipotek fek harcı (16,90 TL) ödeyerek bu yazının banka tarafından tapuya gönderilmesi kanunu da yürürlüğe girmiştir. Sonuç olarak ; Akbank' tan beklentim beni aramaları ve ipotek fek harcı (16,90 TL) tarafımca ödenerek ipoteğin kaldırılmasını sağlamaları yönündedir.

  • Ersin 23 Eylül 2013

    Yasal olarak hakkımı sonuna kadar arayacağım. Akbank'ın istediği bu ücretin hiç bir dayanağı yoktur. Kaldı ki bir çok banka BDDK ile yaptıkları toplantı sonrası bu ücreti artık almamaktadır. Avukatım vasıtasıyla Tüketici Mahkemesine dava açacağım.

  • Akbank Temsilcisi18 Eylül 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön