25 Nisan 2013

Akbank Onayım Olmadan Hesabımdan Para kesti!

26.04.2012 tarihinde Akbank kaynarca şubesinden ihtiyaç kredisi talebinde bulundum.18 aylık taksitlendirme yapıldı. Dosya masrafı+istihbarat ücreti+hayat sigortası+ferdi kaza sigortası olmak üzere toplamda 281.93 TL masraf ödedim.Bu arada zorla! (hatır için) kredi kartı almak zorunda kaldım.

26.03.2013 tarihinde hiç kullanmadığım kredi kartından 110 TL Aksigorta A.Ş. Adı altında çekim yapmış ve kredi kartı ekstresi gönderdiğinde öğrendim.Şubeye gittim itiraz ettim sigortamı iptal ettiler,110 TL parayı yatırdım bir sonraki hesap kesimde bankayı ararsam 110 TL parayı iade edeceklerini söylemeleri üzerine kredi kartını da iptal ettirdim.Bu nasıl bir olay ki banka 110 tl mi 1 ay kullanıyor.

Aydın 90 Okunma

Cevaplar

  • Aydın26 Nisan 2013

    26.04.2013 de saat 15:00 de akbank genel merkezden aradığını söyleyen biri şikayet nedenimi sordu aynı yazdığım gibi anlatmam ragmen bana bankasını savunmaya geçti defalarca yazdığım soruları sormama ragmen cevap alamadım gibi;sanki yaptıkları işlemin doğru olduğunu ima ederek şikayet etmekte haksızmışsım gibi konuşarak insanı çileden çıkaracak laflar söylemeye tahrik edercesine konuşmaya başladı. ( müşterinin bilgisi dısında sormadan onay almadan istedikleri gibi bankadaki hesabındaki paraları kullanabilmeleri normal bir iş miş gibi anlatmaları bir anlam veremiyorum)

  • Akbank Temsilcisi26 Nisan 2013

    Değerli müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değelendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

  • Aydın25 Nisan 2013

    1763312 nolu şikayetin devamı:............................. Neden bilgi verilmeden ve müşteri onayı almadan sigorta yapılıyor, Neden Yapılan sigorta gideri kredi kartından çekilmiş gibi gösteriliyor? Neden 110 TL'yi anında hesabima geçirmiyorda 1 ay bekletiyor ? Müşteriye bilgi vermeden ve onayını almadan müşterinin hesabindan nasıl harcama, masraf vb tahsilatlar yapabiliyorlar? bankanın (banka çalışanlarının) bu şekilde bir davranışta bulunmasına anlam vermekte zorlanıyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön