Elif G. Teşekkür Mesajı

Akbank,söz konusu kredi kartımı yapılandırarak sorunumu çözmüştür.İlgililere ve özellikle de Akbank tahsilat bölümüne teşekkür ederim.

Akbank Maaş Hesabından Otomatik Ödeme Talimatı Olmamasına Rağmen Parayı Alması!

Elif G. |

Milli Eğitime bağlı öğretmen olarak görev yapmaktayım. Maaşımda bir başka borcumdan dolayı 1/4 oranında haciz bulunmakta iken maaş aldığım banka olan Akbank sadece iki günlük gecikmesi olan ve otomatik ödeme talimatımın bulunmadığı hesabımdan kredi kartı borcu tahsili amacıyla tüm parama el koymuştur.

Müşteri hizmetlerine paramın talebini iletmeme rağmen hala geri dönüş yapılmamıştır.Yasa bile maaşın belli bir kısmına haciz konmasına hükmederken bankanın sözleşmeye dayanarak da olsa yaşam hakkıma saygı duymaksızın yaptığı bu uygulamanın doğru olmadığı kanaatindeyim.Bu konuyla ilgili Yargıtayın tüketici lehine almış olduğu kararlar da göz önüne alınırsa bu mağduriyet yaratan durumun bir an önce düzeltilmesini umuyorum.

Etiketler :

Kredi Kart Yasal-İdari Takip

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Elif G.
  10 Ekim
  18:48

  Akbank,söz konusu kredi kartımı yapılandırarak sorunumu çözmüştür.İlgililere ve özellikle de Akbank tahsilat bölümüne teşekkür ederim.

 • 02 Ekim
  16:21

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.
  Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi