Akbank Maaş Hesabımdan Hesap İşletim Ücreti Kesti!

Teoman K. |

Akbank Tekirdağ şubesinde maaş hesabı açtırmıştım firmamızın talimatıyla, maaş hesabı olduğu için hesap işletim ücreti kesilmeyeceği söylendi. Ancak hesabımı kontrol ettiğimde 51.80 TL (21.06.2015) hesap işletim ücreti kesintisi yapılmış.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip, müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. 51.80 TL hesap işletim ücretinin iadesini talep ediyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Teoman K.
  01 Temmuz
  18:32

  Bana gelen cevap:Bireysel müşterilerimizin vadesiz hesaplarından alınan Hesap İşletim Ücreti, bankamızın vadesiz mevduat hesapları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak tahsil edilmektedir. Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği, bireysel müşterilerimiz için hesap sayısından bağımsız olarak tüm hesapları için tek bir ücret yansıtılmakta ve Bankamızda yılda iki kez (Haziran ve Aralık aylarında) tahsil edilmektedir.

  2015 1. Yarı Bireysel Müşteri Hesap İşletim Ücreti 60 TL olup, ücretin tahakkuk ettirildiği 20 Haziran 2015 itibariyle ilgili dönem için geçerli olan... ... Akbank rezaleti bu işte elimde olsa önünden geçmem artık

 • 01 Temmuz
  17:00

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmiş olup 01.07.2015 tarihinde Bankamız müşteri bilgilerinde bulunan e-posta adresinize bilgi verilmiştir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi

 • Teoman K.
  29 Haziran
  16:42

  Size mesaj gonderince cevap yazmıyorsunuz.

 • 29 Haziran
  16:40

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için öncelikle www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi