25 Haziran 2014

Akbank Maaş Hesabıma Bloke Koyuyor.

Bir dava sonucu mahkemelik oldum ve maaşıma haciz geldi. Haciz geldiği gibi birde maaş hesabıma bloke koyuldu oysa kanunlara göre sadece maaşın 4/1 i haczedilebilir maaş hesabına bloke koyulamaz.

Bu konu ile ilgili açılmış ve tüketici lehine sonuçlanmış çokça örnek mevcut. Üstelik davalı avukatı maaşımda bulunan blokeyi kaldırmak için Akbank genel müdürlüğüne resmi evrak göndermiş PTT takip numarasından tüm süreç görülmektedir.

Buna rağmen hesabımdaki bloke devam etmekte ve ne şubede nede genel müdürlükte bilgi alabilecek tek bir kişi bulmak mümkün olmamaktadır. şubelerin telefonları defalarca çalınmasına rağmen açılmamaktadır. GM de ise şikayetinizi söylediğinizde Çağrı M. yönlendiriyorlar.

Veli 4.002 Okunma

Cevaplar

 • Veli03 Temmuz 2014

  bankadan hala sorunumu çözmeye dair olumlu bir adım atılmadı. müşteri memnuniyeti ilkelerinizi gözden geçirin. maaş yatan hesabıma bloke koyarak hukuksuzluk yapan banka icra müdürlüğünden gelen icra kaldırma yazısını da dikkate almıyor. karşınızda ne sorununuzu anlatabileceğiniz biri var nede sizi adam yerine koyup iletişime geçmeye çalışan bir kurum.

 • Veli01 Temmuz 2014

  banka bana saçma sapan bir mail ile dönüş yaptı bu kadar ilgisizlik PES doğrusu. Davacı avukatın blokeyi kaldırın yazısına rağmen inatla bloke koymakta ısrar ediyorlar. Benimle aynı durumdaki diğer davalıların bankaları aynı yazıya istinaden hemen işlem yaptılar halbuki. Akbank müşterisini süründürmeye pek bir düşkün acaba ödemelerimi yapamayacak duruma gelmemi ve onlara da borçlanmamı mı bekliyorlar anlamış değilim. Ayrıca buradan tekrar ediyorum MAAŞ YATAN HESABA BLOKE KONULAMAZ. ancak maaşın 1/4 ine bloke konulabilir ki oda zaten şu anda uygulanıyor. Akbank tarafından bu saçma uygulamanın bir an önce düzeltilmesini bekliyorum. Ayrıca o danıştığınız avukatları da bir an önce değiştirseniz iyi olur maaş yatan hesaba bloke konulamayacağı İİK da 83/2 de açıkça geçmektedir.

 • Veli27 Haziran 2014

  Hala bir geri dönüş yapılmadı. Çok teşekkürler !!!

 • Akbank Temsilcisi25 Haziran 2014

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön