25 Ekim 2016

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Politikası!

Şikayetimin çözümü için bankaya başvuruda bulundum. Çözüm üretilmedi. 27 Eylül 2016 tarihli ve 29840 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan banka kartları yönetmeliğine eklenen geçici madde ile kredi kartlarını yapılandırma taksit sayısı 72 aya çıkarılmıştır.
BDDK'nın 67326 sayılı bilgi edinme başvurumdaki cevabı da açıklayıcı olarak; "ilgili yönetmeliğin bankalara olan borçların ödenmesinin kolaylaştırma, bankaların yükümlülüklerini azaltmak ve borçlulara da ödeme kolaylığı sağlamak amaçlanmıştır" şeklinde. Akbank başvuruma verilen cevap bankanın güncel uygulaması gereği yönetmelik tarihinden önce 3 kez yapılandırma yapıldığından dolayı 4. kez yapılandırma yapılamayacağı. Mevcut yapılandırma tarihinden sonra ve amacı borçlulara ödeme kolaylığı sağlamak olan yönetmelikten yararlanmak üzücü. Farklı bir banka 4.kez yapılandırdığını da dile getirmek isterim.

Murat 308 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi25 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön