Akbank Kredi Kartı Üyelik Ücreti Hakkında!

Uğur T. |

Akbank wings kredi kartına ait üyelik ücreti altında 104 TL Ağustos 2015 ekstresinde kesilmiştir, 5464 sayılı kanunun ilgili başlığı altında almış olduğunuz bu ücret haksızdır, çünkü hiçbir hizmet karşılığı yoktur. Ayrıca 5646 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atıfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyetinde/Mahkemesi' nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir. Konu ile emsal karar Kocaeli Tüketici Mahkemesi'nin 04 Ekim 2006 tarih ve 2006/368 no.lu kararıdır. Bu karardaki ücretin iade edilmesi hükmü emsal teşkil etmektedir. Bu sebeple bahsi geçen 104 TL'yi ivedilikle kredi kartı hesabıma yatırmanızı istiyorum. Aksi halde konuyu yargıya taşıyacağımı bildirmek isterim.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 10 Eylül
  15:48

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmiş olup 10/09/2015 tarihinde Bankamız müşteri bilgilerinde bulunan e-posta adresinize bilgi verilmiştir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi

 • 09 Eylül
  16:22

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için öncelikle www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi