Akbank Kredi Kartı Kullanıma Açılmıyor...

Elvan Ç. |

Kredi kartının asgari tutarını ödediğimiz halde kullanılabilir limit vardır şeklinde bilgi paylaşıldığı halde kartı kullanıma açmıyorlar. Gerekçe olarak da kartın tüm borcunun ödenmesi gerekiyor denilmiştir, müşteri hizmetleri tarafından. Bu şekilde uygulama diğer bankalarda yoktur. Ayrıca pazar günü aradığımızda pazartesi kullanabilirsiniz denilip bugün yanlış bilgi verilmiştir size, kullanamazsınız diyen de yine müşteri hizmetleri biriminizdir.

Sesli yanıt sisteminde kullanılabilir limitiniz vardır deniliyorsa kartı kapatamazsınız Bu keyfi bir uygulamadır. Kartı kullanmak çok önemli değil kalan meblağ fazla bir tutar da değil. Bankanın bu uygulaması çok yanlıştır. Bilgilendirmeler de yanlıştır. Şikayetlerim yukarıdaki gibidir. Kartın kullanıma açılması gerekmektedir. Bu uygulama bankanın hangi sözleşme maddesindedir? Acil dönüş yapılmasını istiyoruz.

Etiketler :

Kredi Kartı İptal Kredi Kart Güvenlik

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Elvan Ç.
  09 Eylül
  23:19

  Kartımız kayboldu yenisini talep ettik 9 gün geçen hala göndermeyen banka!

 • Elvan Ç.
  10 Ağustos
  15:16

  Firmadan mail gönderilmiş fakat sorduğumuz sorulara cevap alamadık. Neden farklı bilgi veriliyor bu personeller tarafından? Neden sesli yanıt sistemi hala kullanılabilir limit... Diyor. Mailde yapmış olduğunuz açıklama yetersiz ve saçmadır. Kartı kullanıma açmamanız için gerekli bir sebep yoktur. Yasal süreçte olmayan kartta dönem gecikme yasal hatası denilmektedir. 304 TL için kartı kullanıma açmıyor bu banka. Kalan borçta 700 TL küsüratlı. Bu kadar mı müşteri hizmetiniz memnuniyetiniz. Milyarlık müşterilere nasıl davranıldığını da bilmekteyiz. Mt de çalışan arkadaşlarımız var. Müşteri ayırımı yapan banka. 300 TL'ye mi muhtaçsın da avukatlık olmayan kartı açmıyorsun zaten ödeniyor neyi açmıyorsunuz? Mailde verilen cevaplar bahane üretmekten başka bir şey değil. Personeliniz ilk aradığımızda kullanabilirsiniz dedi O kart demek ki kullanılabilmekte. 300 TL için bunu yapmamak gerekir. Kart avukatlık olmadan bunu yapamazsınız o zaman tüm görüşme yapılan kayıtların dinlenmesi gerekir. Personellerinizi eğitin ve kartımızı kullanıma açın lütfen.

 • Elvan Ç.
  10 Ağustos
  14:07

  Müşteri hizmetlerinize şikayetimizi bildirdik iki farkı cevap aldığımız için yetersiz bir hizmet sunduğunuzu anladık. Şikayetvar da gördük zaten en çok şikayetli banka sizin kurumunuz. Kullanıma kapattığınız kartın açılmasını açılmadığı takdirde şikayetlerimizi sosyal ortamlarda da devam ettireceğimizi belirtmek isterim. Bankaların uygulamaları genel olarak aynıdır. Kart avukatlık birime düşmemiş ki kullanıma kapatıyorsunuz? Ve de limitini sesli yanıt sisteminden öğrendiğimiz halde. İlk aradığımızda bugün pazar ondan açılmadı pazartesi açılır kullanırsınız deniliyor. Salı günü arıyoruz öne kartnız iptal deniliyor sonra pardon hepsini ödemniz gerekiyor deniliyor. Birbirini tutmayan tutarsız konuşmalar sizce bizler aptal mıyız konuşmaları unutalım?

 • 10 Ağustos
  09:13

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.


  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi