14 Nisan 2016

Akbank Kredi Kartı Aidatımın İadesini İstiyorum!

Kredi kartımdan 2016 yılı Mart ayında 109 TL kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini gördüm. Yıllık üyelik ücret; 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki yasanın 6. maddesinde düzenlenen "sözleşmelerdeki haksız şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

2016 yılı Mart ayı hesap özetim de yıllık üyelik ücretine itiraz eder ve bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım.

Müşteri hizmetlerini aradım, bir kere bile asgari ödemeye bile girmediğimi, tüm harcamaları zamanında ödediğimi, çektiğim taksitli avansları da yüksek faizle ödediğimi, önceki yıllarda talebimizle iade edildiğini bu sene ne değiştiğini, son 3 yıldır 1000 TL altı harcamam olmadığını söyledim. Sisteme soruyormuş da, sistem kabul etmiyormuş!

Murat 96 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi14 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön