Akbank Kredi Kartı Aidatı Kesti.

Uğur T. |

Akbank Axess kredi kartına ait üyelik ücreti altında 87 TL Şubat 2016 ekstresinde kesilmiştir, 5464 sayılı kanunun ilgili başlığı altında almış olduğunuz bu ücret haksızdır, çünkü hiçbir hizmet karşılığı yoktur. Ayrıca 5646 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atıfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyetinde/Mahkemesi' nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir.

Konu ile emsal karar Kocaeli Tüketici Mahkemesi'nin 04 Ekim 2006 tarih ve 2006/368 No.lu kararıdır. Bu karardaki ücretin iade edilmesi hükmü emsal teşkil etmektedir. Bu sebeple bahsi geçen 87 TL'yi ivedilikle kredi kartı hesabıma yatırmanızı istiyorum. Aksi halde konuyu yargıya taşıyacağımı bildirmek isterim.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 07 Mart
  10:03

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi