14 Mayıs 2015

Akbank Kredi Kartı Aidatı!

Ben 8 yıldır Akbank müşterisiyim. Benim çalıştığım kamu kuruluşu farklı bir banka ile anlaştığı zaman ben kredi kartımı kullanmam kapatayım diye düşündüm. Akbank müşteri hizmetlerinden kaç defa arandım ve kredi kartınızı kapatmayın zaten size kart ücreti de uygulamayacağız diye söylendi.

Ben de kapatmadım, belki bu süreç içinde 5 milyara yakında bu kartla alışveriş yaptım. Her yıl Nisan ayında kart ücreti kesilip aradığımda tarafıma yatırılıyordu. Fakat bu sene müşteri hizmetlerini aradım kart ücretini tarafınıza yatıramayacaklarını söylediler. Bunun sebebini sordum, cevap veremediler. Ben bir Öğretmen olarak bu hakkın Akbank tarafından çözülmesini istiyorum.

Enver 154 Okunma

Cevaplar

  • Enver14 Mayıs 2015

    Akbank tarafından yaptıkları kesintinin yasal olduğu ile ilgili bir yazı aldım. (İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nin 2004/239 e. Ve 2005/1531 k. Sayılı ilamı ile gerekse t. c. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu 12.02.2007 tarihli b140trk016 00 00-3698 sayılı 2007/02 No. 'lu Genelgesi ile bankaların kredi kartı üyelik ücreti talep etmelerinin yasaya uygun olduğuna karar verilmiştir.) Ama bu sorumun cevabı olmadı çünkü geçen yıl ve öncesi yılları kapsayan yıllarda bu ücret tarafıma ödenirken şimdi ödenmemesinin sebebi 12.02.2007 tarihli bir genelge olamaz. o genelgenin geçerliliği yeni mi öğrenildi. Ya da müşteri hizmetlerinizde ki çalışanlarınız kayıtlar incelenebilir diğer arayan kişilerin aktarımını bu şekilde yapıyorduk oluyordu, sizin aktarımınız sistem tarafından kabul edilmiyor söylemini ne şekilde cevaplayacaksınız. Ben kaç senelik müşteriniz olarak bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Yoksa bu iletimi buradan kaldırmayacağım ve ayrıca Tüketici Heyetine de şikayette bulunacağım.

  • Akbank Temsilcisi14 Mayıs 2015

    Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmiş olup 14/05/2015 tarihinde Bankamız müşteri bilgilerinde bulunan e-posta adresinize bilgi verilmiştir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

  • Akbank Temsilcisi14 Mayıs 2015

    Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için öncelikle www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön