Akbank Kredi Erken Kapatma Cezası!

Büşra Y. |

Akbank'tan 2012 Kasım ayında toplam 20.000 TL tutarında 48 ay vade tarihli ihtiyaç kredisi çektim. Fakat her ay 3 er taksit birden ödeme yapıyordum. Bugüne kadar toplamda 11350 TL ödeme yaptım. Bugün ise kredimin tamamını kapatmak için şubeye gittim ödediğim tutar düşüm yapıldıktan ödemem gereken kalan tutarın 13.000 TL olduğunu belirttiler. Yani 20.000 krediye 6 ay sonra toplam benden 24.350 TL olarak faiz talep ettiler. Nedenini sorduğumda sadece Akbank kredilerin erken ödeme cezası olarak toplam faizin yarısını alıyorlarmış. Bende buradan bu konu hakkında bir hukukçu olarak tüketici mahkemelerinde örnek emsal eden yargıtay kararlarını da baz alarak hakkımı savunacağımı belirtmek isterim.

Etiketler :

Şube Kredi İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Büşra Y.
  24 Nisan
  16:09

  Sayın akbank yetkilileri ne zaman ilgilenicekler acaba ihtarname ellerine geçincemi.

 • 19 Nisan
  17:31

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.

  Değerli Müşterilerimiz Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi