Akbank Kredi Çekiminde Yapılan Sigortayı Bilgim Dışında Yeniliyor

Gülcan B. |

Bir yıl önce Akbank'tan 48 ay vadeli kredi çektim. Krediyi çekerken bana hayata devam sigortası diye bir şey imzalattılar. Yalnız zorunlu olduğunu söylediler kabul etmek zorunda kaldım. Bana bir mail geldi ve mailde vadesi dolan hayata devam sigortası poliçeniz talebiniz gereği vade sonunda yenilenecektir.

Hesabınızdan 132 TL çekilecektir diyordu. Bende kredi kullandığım Beşyol şubesini aradım bana iptal için yazı yazıp faks çekmemi istediler bende gönderdim. 06.03.2014 sabah telefonuma gelen mesajda poliçenize ait 132 TL primi artı para kredinizden ödenmiştir yazıyor. Haber vermeden hangi hakla artı paramdan kullanılıyor? Hesaba iadesi yapılmadığı taktirde yasal yollara başvuracağım.

Etiketler :

Sigorta İşlemleri Şube Kredi İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 06 Mart
  15:23

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.

  Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi