28 Aralık 2013

Akbank Konut Kredisi Hayat Sigortasında Adaletsizlik Yapıyor!

Akbank Eskişehir Köprübaşı şubesinden 16 Ocak 2013 tarihinde 10 yıl vadeli konut kredisi kullandım. Banka zorunlu olmadığı halde krediyi kullanamayacağımı söyleyip zorla hayat sigortası yaptı. Sigortayı 10 yıllık yaptılar ve toplam 5240 TL sigorta bedeli çıkardılar. 524 TL'lik 1. yıl bedelini peşinen aldılar.

5. ay sonunda kredimi refinansman yaparak vadeyi 8 yıla indirdim. Fakat hayat sigortası süresi halen 10 yıl. Ayrıca bankadan hayat sigortasını her yıl yenilemek şeklinde yapılmasını istedim fakat olumsuz cevap verdiler. Benzer kredi miktarlarına göre çok yüksek olan hayat sigortası bedelini ödemek istemiyorum veya her yıl yenileme şeklinde azalarak giden sigorta yaptırmak istiyor.

Yavuz 138 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi29 Aralık 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön