Akbank İşletim Ücreti Kesti.

Nurhan E. |

ı0568-0***560 no.lu Diyarbakır ofis şubesinden açmış olduğum hesaba 25.01.2016 tarihinde 59.75 TL işletim ücreti yansımıştır. Bankanın kendi sayfasında bulunan araç ve hizmet ücretleri bölümünde işletim ücretinin alınabilmesi için hesabın aktif durumda olması gerekir deniliyor. İşletim ücretinin muaf olması içinse hesabın 6 ay pasif olması veya 2 adet otomatik ödeme talimatı olması gerektiği belirtilmiştir.

En son yaptığım işlem 03.07.2015 yani 6 aydan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen ve de 24.01.2016 tarihinde vermiş olduğum otomatik ödeme talimatına rağmen kesilen ücret hesabıma iade edilmemiştir. Danıştay'ın verdiği en son karar ile bankaların işletim ücreti kesemeyeceklerini ya da kesilmiş ise iadesine ait karara rağmen işletim ücretinin iadesi yapılmamıştır. Şikayetim. Bankanın almış olduğu ücreti tarafıma iade etmesidir.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Şubat
  09:49

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi