Akbank Hizmet Vermeden Senet Tahsilatı Yapıyor.

Bülent G. |

Özel bir öğrenci yurdu ile yaptığım sözleşmeyi yurt reklamlarda ve tanıtımda söylediği hizmeti veremediği için iptal etmek istedim. Noterden 15 günden önce yurdu boşaltacağımızı ve sözleşmenin feshedilerek vadesi gelmemiş 6 adet 700 TL senet'in tarafımıza iadesini istedik. 20.01.2015 tarihinde yurt yöneticisi arayarak senetleri Akbank'a devrettiğini ve bankaya ödemem gerektiğini aksi takdirde icra yoluyla alınacağını bildirdi. Yasalara göre hizmet sözleşmesinden dolayı düzenlenen senetler ciro edilemiyor. Ama Akbank nasıl böyle bir işleme aracılık ediyor hayret ediyorum. BDDK'dan bankacılık izni almış olan bir banka hiçbir hizmet vermeden senet tahsilatı işlemi yapıyor.

Etiketler :

Diğer

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 21 Ocak
  17:32

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.
  Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz.
  Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi