22 Aralık 2014

Akbank Hesap İşletim Ücreti Kesti.

Akbank 2014 yılı ilk 6 aylık süre için hesap işletim ücreti kesti, müşteri hizmetlerini arayıp iadesini istediğimde 2 adet otomatik ödeme talimatı vermem gerektiğini ve bu talimatla en az birer kez ödenmesi gerektiğini söylendi. Yasal olmayan, fakat 6 aylık periyotlarda hesaptan habersizce çekilen ücretin iadesi için dilekçe ile uğraşmak istemedim ve otomatik ödeme talimatı verdim ve faturalar birden fazla kez ödendi, fakat bugün hesabımı kontrol ettiğimde 2014 yılı 2.yarıyıl için yine işletim ücreti kesildiğini gördüm ve müşteri hizmetlerini aradığımda faturaların 5 ay boyunca düzenli ödenmesi gerekiyordu diye bir ifade kullandı. Bu nasıl bir çelişki, bu nasıl müşteri memnuniyeti.

Yunus 1.289 Okunma

Cevaplar

 • Yunus31 Aralık 2014

  Bu arada tabi hesaplarımı kapattırdım. Kredi kartımı da en kısa sürede kapatacağım. Tavsiyem maaş hesabınızın olduğu banka harici hesap ve kredi kartı kullanmamanız, çünkü hepsiyle de aynı sıkıntıyı yaşamak hemen hemen imkansız. 31 Aralık 201422:00:15

 • Yunus31 Aralık 2014

  Bu arada tabi hesaplarımın kapattırdım. Kredi kartımı da en kısa sürede kapatacağım. Tavsiyem mal hesabınızın olduğu banka harici hesap ve kredi kartı kullanmamanız, çünkü hepsiyle de aynı sıkıntıyı yaşamak hemen hemen imkansız.

 • Yunus31 Aralık 2014

  Evet arkadaşlar, yeniden otomatik ödeme talimatı vermemi isteyen banka, yasal olmayan bu kesintiyle ilgili kanun ve maddeyi yazınca ertesi gün yatırdı hemen parayı. Demekli insan gibi Söylemek işe yaramıyor. Hoş, iade etmeselerdi de dilekçem hazırdı tüketici hakları için. Tabi amaç kesilen 55 tldan ziyade yapılan haksızlığa karşı tepki ortaya koymak. Keşke herkes bunu yapsa ve bankalar, nasıl olsa iadesinin peşine düşmeyenler var onlardan kazandıklarımız yeter düşüncesine kapılmasa.

 • Yunus24 Aralık 2014

  "4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında ilgili kanunun “Sözleşmedeki Haksız Şartlar” başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti , herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir." Evet bu durmla ilgili kanun ve madde olmasına rağmen hala haksız kazanç peşindeler,ama tabi BDDK'nın bu durumu denetlememe ve görmezden gelme durumu da üzücü..

 • Yunus23 Aralık 2014

  Evet standart cevap yine ama tabi yapılan birsey var mı yok tabi.. Şikayetleri takip ettikleri imajını oluşturmaya çalışıyorlar,ama hiç ilgisi yok..

 • Akbank Temsilcisi22 Aralık 2014

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

 • Yunus21 Aralık 2014

  Hakkımı bundan sonra dilekçe ile arayacağım ve bu bankaya ait kredi kartı ve hesaplarımı en kısa zamanda kapatacağım.Bütün akbank müşterilerine de tavsiyem budur.Eğer müşterisi değilsenizde hiç bulaşmayın derim..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön