22 Mart 2013

Akbank Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

Öğrenci kartı olarak kullandığım neo isimli banka kartından 1 yıl kadar önce 2 dönem olarak hesap işletim ücreti kesildi. Bankaya başvuru yaptım ama kabul edilmedi. Ben de ilçe İskenderun Hakem Heyetine başvurdum. Bir süre sonra karar verildi.

Karar kısaca şöyle: Bankaca tahsil edilen hesap işletim ücretinin(96 tl) iade edilerek bundan sonraki hesaplara yansıtılmaması gerektiğine, ilgili banka ve tüketicinin tüketici mahkemelerine 15 gün içerisinde itirazları saklı kalmak kaydıyla oy birliğiyle karar verildi.

İade yapıldı. Akbank bu hukuki karara rağmen 2012 sonunda tekrar kesinti yaptı. Karar ile bankaya tekrar başvurdum ama nafile! Doğrusu hukuk tanımazlığın bu kadarına ilk kez şahit oldum!Çok yazık!

Onur 46 Okunma

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi22 Mart 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön