Akbank Hesap İşletim Ücreti!

Sebnem A. |

000315872 no'lu dekont ile kartımdan 60 tl hesap işletim ücreti Akbank kesti ve iadesi için yazdığımda olumlu cevaplayamıyoruz ama otomatik ödemeye 2 faturanızı bağlarsanız geri öderiz diye bir cevap alıyorum.

Bankaların aldığı bu hesap işletim ücreti 4077 sayılı yasaya göre haksız kazanç ve bu tarz açılan davalarda tüketicinin lehine bu ücretin iadesini talep ediyorum fakat ilgili alaka sıfır müşteri temsilcisi ise bu konuda bilgimiz yok diyorlar. Tüm kartlarımı kapatacağım...

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sebnem A.
  17 Ekim
  18:14

  Arkadaşlar cevabı iletiyorum,
  iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz...
  Tabiki sizi şikayet edeceğim :) bu konuda daha önce AKBANK'a açılan davanın sonucunda parayı iade etmişler bide bunun linkinide atıyım da herkes haksız yere aldığınızı bilsin. Sizde aklınız varsa bunlara para kaptırmayın derim!
  http://www.tuketiciler.org/files/hesap-isletim-ucreti.jpg

 • 17 Ekim
  17:57

  Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir.
  Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi