03 Şubat 2014

Akbank Her Sene Otomatik Konut Sigortası Parası Kesiyor!

2007 senesinde Akbank'tan kullanılan kredide hiçbir şekilde bize bilgi verilmedi, her sene konut sigorta zorunluluğumuz varmış gibi her sene otomatik olarak artı kredi hesabımdan izinsiz onaysız sigorta çekimi yapılmıştır. Bu konuda hiçbir talimatımız onayımız yok!

Bunu 2014 için kesinlikle yapılmaması konusunda şubeme imzalı talimat geçtim, mail attım. Dün hesabımdan 256 tl sigorta ücreti çekimi yapılmıştır. Ben konut sigortası yaptırmak istemiyorum nasıl oluyorsa bu şekilde çekim yapıyorlar bunun adı nedir?

Ayrıca artı paradan hergün faiz işliyor bunun faiziyle beraber hesabıma bu tutar iade edilmelidir. Aksi durumda Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım!

Guleser 135 Okunma

Cevaplar

  • Guleser 04 Şubat 2014

    neyi değerlendirmeye aldınız hep aynı hikaye , ben size kredi çekerken hersene konut sigortası yaptırcam diye onay talimat mı verdim?senelerdir hesabımdan onay almadan izinsizce beni bide borca sokarak artı kredi hesabımdan para çekip zorla sigorta yaptırdınız bunun adı nedir ? hesabıma 24 saate kadar 256 tl ücreti yatırmazsanız daha önce nasıl aldıysam ( hesap işletim ücreti - dosya masrafı ) bunuda aynı şekilde geri alacağım !

  • Akbank Temsilcisi04 Şubat 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön