06 Ocak 2014

Akbank Haksız Yere İhtar Sürecine Neden Oldu!

Akbank'tan kullanmış olduğum 20.000 tl tutarındaki kredim ile alakalı bugün arandım ve 01.11.2013 tarihindeki gecikmiş olan taksitimden dolayı ihtar işleminin gerçekleştirileceği bilgisi verildi.Bu konudaki itirazım bankadan kullanmış olduğum diğer kredi ve kredi kartı yapılandırması ödemeleri tek hesap üzerinden yapılmaktadır.Ancak bankanın keyfi taksit tahsilatları ihtar konusu kredide benim için risk oluşturmuştur.

01.11.2013 tarihinden bugüne kadar hesaba geçmiş olduğum tutarlar güncel taksit ödemelerinde kullanılmış olup gecikmiş taksitler keyfi olarak tahsil edilmemiş ve bu durum ihtar sürecine neden olmuştur.Dolayısıyla yapılan keyfi uygulamanın düzeltilmemesi durumunda tarafıma yapılacak her türlü yasal takip süreci konusunda yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı bildiririm.

Ali 94 Okunma

Cevaplar

  • Ali10 Ocak 2014

    Halen yazdığım şikayet ile ilgili cevabınızı bekliyorum,bu durum düzelmezse 13.01.2014 tarihinden itibaren yasal yollarla hakkımı arayacağım,ayrıca bankanıza yapacağım bundan sonraki ödemeler de daha önce uyguladığınız gibi güncel taksitleri tahsil edeceğiniz tutar kadar olacaktır,tüm gecikmiş taksit tutarlarının tamamı ödenmeyecektir.

  • Akbank Temsilcisi06 Ocak 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön