28 Temmuz 2017

Akbank Axess'in Haksız Üyelik Ücreti 107 TL.

Uzun yıllardır Axess Gold kullanıyorum. Ayrıca eşimin Akbank döviz hesabı bulunuyor. Bu yıl Temmuz ayı ekstresinde 107 TL üyelik ücreti tahakkuk ettirilmiş olduğunu gördüm. Bunun kesinlikle haksız ve kanunsuz bir uygulama olduğunu düşünüyorum. 5464 sayılı banka kartları ve kredi kartları kanununun sözleşme genel işler şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde "kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir surette ödeme talep edilemez. Kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez" maddesine istinaden kesilen ücretin Akbank'tan tarafıma iade edilmesini talep ediyor, aksi durumunda yasal haklarımı kullanacağımı, ayrıca banka ile ilişkilerimizi bitireceğimizi ve eşimize dostumuza da tavsiye etmeyeceğimizi beyan ederim.

Selin 1.712 Okunma

Cevaplar

  • Selin01 Ağustos 2017

    Sayın Akbank yetkilisi, kopyala yapıştır yöntemiyle her şikayet sahibine aynı mesajı yazarak ne yazık ki bir memnuniyet sağlıyamiyorsunuz. Günlerdir bekliyoruz ve bir cevap veremediniz. 107 TL'lik üyelik ücretini lütfen iade ediniz.

  • Selin31 Temmuz 2017

    Detaylı bilgiyi sabırsızlıkla bekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

  • Akbank Temsilcisi31 Temmuz 2017

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön