Akbank Axess Kredi Kartımdan Bilgim Dışında Yapılan Şifresiz Harcama...

Barış Ö. |

20.07.2016 tarihinde Akbank Axess kredi kartımdan bilgim dışında internet üzerinden 3 farklı harcama yapılmış. Akbank çağrı merkezini arayarak kredi kartı iptalini yaptırdım ve bana bu yaşanan olay için harcama itiraz formu doldurmam gerektiğini ve verdikleri numaraya faks çekmemi istedir, söyledikleri her şeyi yerine getirdim faks çektim, (bunu bile bize yaptırıyorlar)

Sorulması gereken bazı sorular var:

1-Cüzdanımdaki kredi kartından bana bilgi verilmeden nasıl harcama yapılıyor?
2-Şifresiz kullanıma kapalı olan karttan şifresiz harcama nasıl yapılabilir?
3-Akbank şifresiz internet üzerinden harcama yapılmasına nasıl izin veriyor?
4-Akbank işlem şifresiz olduğu için neden müşterisine ulaşana kadar arayıp bilgi vermiyor, işlemin kime ait olduğunu sormuyor?
Akbank'ta ciddi anlamda güvenlik açığı olduğunu düşünüyorum, işlem sonucunu buradan sizlerle paylaşacağım.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 22 Temmuz
  09:23

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.


  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi