Akbank 25 Gün Önce İade Edildi Bugün Yine Kesildi!

Ümit A. |

Kamuda çalışıyorum. 2013 yılına kadar maaş müşterisiydik. Daha sonra H** ile anlaşma sağlandı. Akbank tarafından ''değerli müşterimiz hesabınızı kapatmayın hiçbir ücret talep edilmeyecek''diye SMS gönderildi. Ancak 2015 yılı 2. dönemi hesap işletim ücreti adında 60 TL kesinti yapıldı.

4822 sayılı kanun 4077 sayılı tüketicinin korunması kanunun“sözleşmedeki haksız şartlar ” başlıklı 6.maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Sözleşmede haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Haksız şart içeren sözleşmeler geçersizdir. Kartımdan çekilen hesap işletim ücretlerinin iadesini talep ediyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ümit A.
  21 Ocak
  23:35

  Göndermis oldugunuz mailde dediginiz gibi ben hesabıma bağlı olan konut kredimi ve kredi kartımı ödeme amaciyla açık tutuyorum hatta kapatamiyorum. Maas aldığım bankadan Akbank hesabina EFT yaptığım için mi hesap isletim ücretini gasp ediyorsunuz? müşteri hizmetleriniz öyle dedi. (hesap İşletim Ücreti tahakkuk tarihinden önceki 180 gün boyunca (Haziran-Aralık 2015 döneminde) sadece Tüketici Kredisi geri ödemesi amacıyla kullanılan Tüketici Kredisi bağlı vadesiz hesaplardan
  ?  Hesap İşletim Ücreti tahakkuk tarihinden önceki 180 gün boyunca (Haziran-Aralık 2015 döneminde) sadece Bireysel Kredi Kartı geri ödemesi amacıyla kullanılan Bireysel Kredi Kartı  bağlı vadesiz hesaplardan)

 • 18 Ocak
  11:59

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.

  Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  AKBANK T.A.Ş
  Müşteri Şikayet Yönetimi