25 Mart 2015

Akay Hastanesi Röntgen Çıktısı Ücreti Adı Altında Kesinti

24.03.2015 tarihinde hastanede muayene oldum. Doktorum röntgen istedi. Ertesi gün gittiğimde röntgenin çıktısı almak istedim ancak gittiğinde 35 TL'de röntgen çıktısı için ücret talep ettiler. Bu ücreti ödemek istemediğimi çünkü dün 35 TL röntgen için ücret ödediğimi belirtsem de nafile. Beni başhekimliğe yönlendirdiler.


Hasta ilişkilerinde görev yapan bayan bu ücreti ödemeden röntgenin çıktısı bana veremeyeceğini söyledi. Bende bunun yasal olup olmadığını sordum. Biz böyle yapıyoruz, işinize gelirse edasıyla beni reddetti. Bende bu konuşmalarımızı tel kaydettiğimi belirttim. 35 TL ücret bir anda 10 TL'ye indi ve gayet alaycı bir tavırla 10 TL için mi bu konuşmayı yapıyorsunuz dedi.

Dicle 6.839 Okunma

Cevaplar

  • Akay Hastanesi Temsilcisi01 Nisan 2015

    Sayın Dicle K., Röntgen çıktı ücreti; hastanemizde SGK tarafından karşılanmayan ilave hizmetlere karşılık ücretler alınmaktadır. hastamızdan da bu kapsamda yasal ücret talep edilmiştir. Hastanemiz tarafından verilen hizmetlerin karşılığında ayrıca fatura verilmekte, faturada işlem ücretleri yazmakta bu faturalarda SGK tarafından denetlenmektedir. Bu kapsamda hastadan talep edilen ücretlerin fazla ücretle ilgisi olmayıp, tamamen yasal ve SGK ile sözleşmeye uygun olarak alınmıştır. hastamız tarafından hasta danışmanı ile konuşmaların kayda alındığı belirtilmişse de; herhangi bir muvafakatimiz olmadan habersiz olarak tehdit-şantaj unsuru gibi ses kaydına alınma ve ses kayıtlarının ifşa edileceği eyleminin Türk Ceza Kanunu kapsamında suç teşkil ettiğini de ayrıca belirtmek isteriz. Hastaların menfaatlerini üstün tutmamızdan ve bu eylemin kasıtlı olarak işlenmediğini düşündüğümüzden dolayı hakkınızda herhangi bir işlem başlatılmayacağını bilmenizi isteriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön