Toplam çözüm sayısı
..
Akakçe ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Gözde'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi
  2 Yorum
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Akakçe
ile
Cimri
Akakçe
ile
Trendyol

Yeni karşılaştırma

ile

Akakçe Sahte Ürün Satıyor, Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor

2.013görüntüleme
Gözde
Gözde 26 Şubat 18:56

Akakçe'den aldığım ürünler sahte çıktı. Bu durumu ürün ve satıcı yorumlarına yazdığımda mesajımın içeriğinde kötü söz, hakaret olmamasına rağmen yayınlamıyorlar. Hatta satıcı firmaCİMER ®'e şikayet ettiğimde böyle bir işletmenin kayıtlı olmadığı, belirtilen adreste firmanın bulunmadığı ortaya çıktı. Verdikleri telefonu da açmıyorlar. Bu durumu belirtmek için Akakçe müşteri hizmetleri numarasını aradığımda da hiç kimse telefonu açmıyor. Yani alacağınız ürünlerde yaşayacağınız mağduriyeti çözeceğiniz kimse yok. Satıcının insafına kalıyorsunuz. Sahte ürün satıyorlar bunu bile bildiremiyorsunuz. Yasal haklarımı kullanıp Tüketici Hakları'na da başvuru yapacağım. Sahte ürün kullanım sonucu birçok insan canından, sağlığından oluyor. Burası aracılığıyla 1 kişi bile öğrense yeterli. Akakçe'nin kendisi bile güvenilmez. Bünyesinde bulunan satıcılar da aynı şekilde. Fırsat Kasası ® ve Facedermo ® aynı firmaya ait sahte ürün satan mağazalar. Buradan aldığım tüm 2 ürün de bende taşikardi ve ani kan akışı fazlalığı yaptı. Gelen ürünlerden bir tanesinde patlamış kapsüller vardı ve kokuyordu. Barkod numarasıyla sorgulama yaptığımda böyle bir ürünün kayıtlı olmadığı ortaya çıktı. Akakçe ve bu satıcıdan şikayetçiyim. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım, yapmaya devam edeceğim. Akakçe insanların sağlığını düşünseydi bu durumu belirten yorumlarımı silmezdi. Belli ki ortada bir ortaklık söz konusu. Akakçe'nin arayacağınız bir müşteri hizmetleri bile yok. Göstermelik numara yazmışlar arıyorsunuz açmıyorlar. Satıcıyı arıyorsunuz açmıyor.

Gelişme
Gelişme

04 Mart 15:51
Ek
Ek

Akakçe satın aldığım ürünlerin içeriği ile ilgili yaptığım yorumları siliyor. Olumsuz yorumları silip- olumlu yorumları tutuyor. Olumsuz yorumları silerek sitelerinde insanların alışveriş yapmasını sağlıyor. İnsanlara kullandıkları ürün yan etki yaptıysa veya görseldekinden farklı ürün yollandıysa bunu yorumlarda belirtmek hakları. Buraya yazdığım şikayet sonrası IP adresimi banladılar. Mağdur ediliyoruz, bunu söyleyecek müşteri hizmetleri yok. Yoruma yazdığımızda da olumsuz yorumları silip IP adresimizi banlıyorlar. Aldığımız hizmetten memnun değilsek tabii ki yorumlara yazacağız. İnsanlar olumsuz yorum sonrası alışveriş yapmaz diye siliyorlar. Halbuki her alışveriş sitesinde olumlu-olumsuz yorum yapma özgürlüğü mevcut. Yorumumda hiçbir hakaret-kötü söz bulunmadığı halde yorumlarım silindi. Hatta en son aldığım üründen memnun kalmadım diye kısa bir yorum yaptım o bile silindi. Sadece olumlu yorumları barındırmak insanları yanıltmacadır. Kendileri ETBİS'e kayıtlı bir firma değildir. Yani Ticaret Bakanı onaylı bir site değil. Bünyesinde bulunduran bazı firmalar da aynı şekilde ETBİS'e kayıtlı değil. Akakçe'den şikayetçiyim. Bu yaptıkları davranış insanları yanıltmaya yönelik. Kendilerinden şikayetçi olacağım. Benimle iletişime e-postam ile geçin. Telefonum teknik serviste olduğundan kapalı.

03 Mart 12:06
Ek
Ek
Ek
+1

21 Aralık 2020'de ''Akakçe''deki ''Godermo''dan 3 kutu Krilom marka Krill yağı sipariş ettim. Stok durumu +100 gözükmesine rağmen siparişim yollanmadı. Kendilerine ''Akakçe'' üzerinden mesaj attım cevap vermediler. 25 Aralık 2020'de müşteri hizmetlerini aradığımda ellerinde yeterli stok olmadığını, temin ettiklerinde yollayacaklarını söylediler. Sayfalarına baktığımda hala stok durumu +100 gözüküyordu. Gün içerisinde stok durumunu sağlayıp yolladılar. Ben aramasam hiçbir açıklama yapmıyorlardı. Siparişim geldiğinde 2 kutudaki kapsüller açık kırmızı renkte ve içi berrak, 1 kutudaki kapsüller koyu kırmızı renkte ve içi granüllü. Başka bir satıcıdan aldığım kapsüller koyu kırmızı ve içi granüllüydü. Eczaneden temin eden arkadaşımınki de koyu kırmızı ve granüllüymüş. İnsan ister istemez sahte ürün mü kullanıyorum diye düşünüyor. Barkod numarası sorgulattığımda böyle bir ürün bulunamadı uyarısı geldi. Bunu yorumlara yazdığımda yapan firmayla iletişime geçtiklerini ve barkod numarası sorgulatacak bir yer yokmuş o yüzden ürününüz gerçek diyorlar. Barkod sorgulama diye bir şey yoksa neden barkod numarası konulmuş? İnsanlar buradan bakıyorlar ürünlerinin gerçek olup olmadığını.

Yani elinizdeki ürünün gerçek olduğunu kanıtlayacak hiçbir şey yok elinizde. Elimizdeki ürünler gerçektir, eczanelerden temin ediyoruz, sattığımız ürünlerin sonuna kadar arkasındayız demekle ispat edilemiyor. Sözel belirttiğiniz durumun kanıtını istemek elbette ki tüketici olarak hakkım. Faturayı talep ettim, kargoyla yolladık dediler. Ben kargoda hiç fark etmedim yollandığını o yüzden e-postama tekrar yollayın diye defalarca mesaj atmama rağmen cevap vermediler. Eğer ortada bir fatura varsa bunu e-posta yoluyla yollayabilirler her zaman. ''Akakçe'' yorumumun altına yazdığınız gibi yine iznim olmadan kimlik bilgilerimi yazmayın.

Faturamın e-postama yollanmasını talep ediyorum. Bu kutudaki kapsüller neden böyle farklı bunun açıklamasını istiyorum. Madem ürünlerinizin gerçek olduğunu iddia ediyorsunuz kanıtlayın. Neden eczanede satılan gibi görünmüyor ürününüz bilmek istiyorum. Buraya yazdığım yorum sonrası kendileri şikayetini sil yoksa seni mahkemeye veririz diye tehdit ettiler. Tehditle yorum sildirmeye çalışıyorlar. Tüketici olarak hakkımı savunuyorum. Başka bir şey yapmıyorum. Yaptıkları tehdidi ve eczaneden farklı içerikli ürünün fotoğrafını ekte paylaşıyorum.

Gözde
Gözde06 Mart 14:04
Akakçe Sahte Ürün Satıyor, Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor
Akakçe Sahte Ürün Satıyor, Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor
Akakçe Sahte Ürün Satıyor, Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor
+3

Aynı ışık, aynı zaman ve yerde çekilmiş eczane malıyla Godermo ürün karşılaştırılması. Eczane malı sağdaki koyu bordo olan. Godermo'nun sattığı ise açık kırmızı renkte olan. Neden faturamı yollamadığını, buraya şikayetimi yazınca tehditle sildirmeye çalıştığını anladınız mı? Dikkat edin artık Akakçe'de olumsuz yorum göremezsiniz. Fark ettikleri yorum ve puanlamayı hemen silmişler. Benim 3 ürün yorumum vardı silmişler. Verdiğim puanlamayı silmişler. Böylelikle sizler ürünü inceleyince yüksek puanlı ve olumlu yorumlu sanacaksınız.1-2-3 yıldız verenlerin puanını siliyorlar. Bir iki tane göstermelik koyuyorlar dikkat çekmesin diye. Akakçe Ticaret Bakanlığı'na bağlı bir site değil. Yani yaşayacağınız mağduriyette ticaret bakanı inceleme yapamıyor. Ticaret Bakanı tarafından denetlenmiyor. Böyle bir site bir de sağlık ürünleri satıyor. Canımız ucuz değil. Godermo ETBİS'e kayıtlı ama Belli ki yeteri kadar denetlenmiyor. Faturamı aylardır yollamıyor. Sattığı ürün de gördüğünüz gibi eczanede satılandan farklı. Bu ürünü uzun zamandır kuzenim de eczaneden satın alıp kullanıyor. Ona sordum hiç açık kırmızı renkli oldu mu kullandığın ürünler diye. Hayır hep koyu bordo renkli dedi. ETBİS'e kayıtlı orijinal ürün satın aldım zannetmeyin yani. Kayıtlı olup da eczaneden farklı satan firmalar da var. Gerekli denetim yok maalesef. Ürün aldığınız firma ETBİS'e kayıtlı mı diye merak ederseniz www.eticaret.gov.tr'den bakabilirsiniz. Ama bu da gerçek ürün aldığınızı kanıtlamıyor. En doğru yol eczaneden satın almak. Sağlık her şeyden kıymetli. Bu işin şakası olmaz. Tüketici Hakları'na şikayet edemeyeyim diye faturamı yollamayan Godermo firmasını da sınavımdan sonra Satış Sözleşmem ile şikayet edeceğim. Hatta şikayetim sonrası e-postamı ele geçirmek için bazı hacker oluşumlardan e-posta aldım. Kanıtlarımı silmek için e-postamı ele geçirmeye çalıştılar. Ama fark edip engelledim, şikayetçi oldum. Aman hackerların e-postanıza attığı virüslü linklere tıklamayın. E-postanızı ele geçirip delilleri karartmasına izin vermeyin.

Gözde
Gözde06 Mart 14:12
Akakçe Sahte Ürün Satıyor, Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor

Düzeltme: GODERMO'DA ETBİS'E kayıtlı değilmiş. Niçin fatura yollayamadıkları belli oldu. Ticaret bakanı onaylı bir site değil. 

 • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Zişan
Zişan02 Mart 16:40
 

Gözde Hanım, iyi günler. Herhangi bir geri dönüş alabildiniz mi? Erkek arkadaşım da annesine 170 TL lik ilaç almış buradan şikayetlere bakmadan, satıcıya ulaşamıyoruz maalesef biz de.

Gözde
Gözde02 Mart 16:51
 

İyi günler Zişan hanım. Sattığımız ürünler gerçek diyorlar ama kanıt yok. Sözel olarak söylenen sözlerin hiçbir geçerliliği olamaz. Başka bir önemli husus da Godermo firmasıyla yaşadım. Eczanede satılan ürünle sipariş ettiğim üründeki kapsüller farklı diye belirtip nedenini sordum. Faturamı epostama yollayın dedim. Beni tehdit ettiler. Şikayetini sil yoksa seni mahkemeye veririz dediler. Tüketici olarak aldığımız ürünlerin gerçekliğinin kanıtını istedik diye, fatura yollayın dedik bizler suçlu olmuyoruz. Tüketici Hakları'na ve CİMER'e suç duyurusunda bulunacağım. Facedermo ve Fırsat kasası'nı Ticaret Bakanlığı inceleme yaptı böyle bir isimde ticari firma kayıtlı değilmiş. Godermo'yu da Ticaret Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı'na şikayet edeceğim. İnsanların hem sağlığıyla oynuyorlar hem tehdit edip huzurunu bozuyorlar.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Akakçeile karşılaştır  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Akakçe
ile
Cimri
Akakçe
ile
Trendyol

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 1 hafta önce

Akakçe online satış sitesinden Kaşgar D48043 tavan vantilatörünün siparişini verip ödemeyi yaptım 23 Mart 2021. İki gün geçti Antalya da kayıtlı firmayı telefonla aradım, kargoya hazırlanıyor notu değişmedi sorun mu var, cevap ürün stokta yok, başka bir ürün verebiliriz, Sizi muhasebeden arayacakla...

profile
 • -görüntüleme
 • 2 hafta önce

AA1391*********760 sipariş no ile Akakçe üzerinden vermiş olduğum 29 Mart tarihinde aynı gün kargo seçeneği ile değişim itriyat firmasında ki siparişim 04.04.2021 tarihi olmasına rağmen henüz kargoya verilmedi. Satıcının iletişim no irtibata geçmeye çalıştım cevap veren olmadı. Akakçe ile iletişim k...

profile
 • -görüntüleme
 • 10 Mart 00:53

21022021 tarihinde Akakçe alışveriş sitesi aracılığı ile binumara.com'dan 283.20 TL' ye Mİ-STİCK Android cihaz satın aldım. Firma UPS Türkiye aracılığı ile gönderdi. Teslim tarihi 23022021 tarihi olmasına rağmen ürün kargoda bekletildi ve firmaya iade edildi. Firmadan isminin G***  olduğunu öğrendiğ...

profile
 • -görüntüleme
 • 31 Ocak 01:09

Smallman firmasından aldığımız Hi-Level 512GB Sata3 M2 Nvme pcle SSD 3300-3100MBS ürünü satıcı firmaya ürün aynı değerlere sahip değilse göndermeyin" dememe rağmen "satın almış olduğunuz ürün gönderilecektir" demişlerdir fakat gelen ürünün değerleri 1750 civarı değere sahip. Smallman firmasına durum...

profile
 • -görüntüleme
 • 12 Ocak 19:34

Akakçe firmasından Dalin papatyalı şampuan ürününü arattım. 200 ml si 16,58 750 ml si 21,72 TL yazıyordu. 750 ml olanı seçerek satıcıya git dediğimde Amazon firması ile anlaşmalı bebek ve sağlık firması çıktı. Detaylara çok da dikkat etmeden 3 adet sipariş verdim. Ürünler birkaç gün sonra geldi. Meğ...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 11 Ocak 17:25

6 Ocak 2021 tarihinde Akakçe üzerinden verofis firmasından aa1349359223160509 sipariş numaralı  MSI mag b550m mortaramda m4 ddr4 micro ATX ana kart siparişi geçtim. İlgili üründen 2 adet sipariş geçildi.  Tarafımıza teslim yapıldıktan sonra ortalama 1 saat içerisinde ilgili ürünü kullanacak olan, e...

profile
 • -görüntüleme
 • 24 Aralık 2020 16:20

İsmini duyduğum ve güvenilir olduğunu düşündüğüm firmadan kedi kumu sipariş ettim. Sipariş no: AA1608**********75 Daha sonra kargoya verilmeden -ürünün iptalini- satıcıya bildirdim. Ancak satıcı yine de kargoya verdi ve tekrar -ürünün iadesi- için satıcıya bildirdim. Satıcı telefonu meşgul çalıyor, ...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 21 Aralık 2020 12:19

19 Aralık 2020 tarihinde Akakçe üzerinden satın aldığım intel 9700k işlemci için satıcı firma Uzmanlar Bilgisayar 21 Aralık yani bugün beni arayarak ürünün ellerinde olmadığını ve fiyatın yanlış olduğunu siparişimin iptal edileceğini söylediler. Ürün benim sipariş verdiğim tarihte fazla sayıda firma...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 01 Aralık 2020 15:25

1) Akakçe gibi **' yi de takip ediyorum. İlk başta birkaç kez ürünün kendi sitesinde farklı fiyatta olduğunu, bazı sitelerin veya daha uygun fiyatta olan satıcının konulmadığını fark ettim.  2) Ayrıca Akakçe'  nin kendi siteleri üzerinden alışveriş yaptım çok kez. Herhangi bir sorunla karşılamadığı...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 26 Kasım 2020 10:57

Firmaya hiçbir şekilde ulaşamıyorsunuz. Direk satıcı ile muhatapsınız. 8.11.2020 tarihinde sipariş verdiğim ürün 17 gündür kargoda bekliyor satıcıya yazıyorum kargoda olduğu için iade almıyor Akakçe'nin de umurumda değil. Sizinle muhatap olmuyorlar çok pişman oldum gidip mağazadan alsaydım keşke.

 • profile
1 Destekçi