sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ak Yatırım Foreks Usulsüzlükleri

Hakan Hakan10 Mart 12:58

2015 Ekim ayında babam G** Y** adına Ak Yatırım Taksim Şubesinde açılan Foreks hesabına ilişkin sözleşmeye aykırı işlemler bulunmaktadır. Hesap uygunluk testi hesap sahibi yerine benimle yapılmıştır. Hesap sahibi G** Y** 1 kere bile aranmamış olup, tüm işlemler kurum yetkililerince bilinmesine rağmen tarafımca yapılmış, toplamda -yaklaşık- 40.000 lot/5 milyar dolar işlemler yaptırılmış, kuruma yüz binlerce dolar komisyon geliri kazandırılmıştır. Bir hesap ekstresini bile yetkiniz olmadan alamadığınız güven ve itibar kurumu olan banka/aracı kurum nasıl oluyordu da yetki/vekaletim yokken benim bu işlemleri yapmama -istediği zamana kadar- müsaade edebiliyordu? Annemin vefat ettiği hafta hesaba erişemem (? ) neticesinde hesap stop out ettirilmiştir. Takip eden süreçte beni her gün arayıp bilgilendiren kurum, hesap üzerinde yetki/vekaletim bulunmadığı gerekçesiyle tek taraflı olarak beni muhatap kabul etmemiştir. Babam G** Y**'dan vekalet almam konusunda yaptıkları ısrar sonucunda aylar sonra vekalet almama rağmen gerek e-posta/telefon gerekse noter ihtarı ile istediğim dokümanları bana göndermediği gibi hala da muhatap kabul etmemiştir. Bu süreçte, yapılanlardan üst yönetimin haberi yoktur düşüncesiyle iletişim kurmaya çalıştım ancak bu çabalarım da sonuçsuz kaldı.

Mahkemeye, dava dosyasına yalan beyanda bulunmuş, kanunen tutmakla yükümlü oldukları ses kayıtlarının tutulmadığını, benimle yapmış oldukları telefon görüşmelerinin yapılmadığını, söylenenlerin söylenmediğini beyan ederek mahkemeyi de yanıltmayı seçmişlerdir. Israrla vekalet almamı istemelerinin nedeni nihayet belli olmuştu. Zira, SPK ve bilirkişiler -nedense- işlemlerin başlamasından 8 ay sonra alınan vekaleti geriye doğru geçerli sayıp taraflı karar vermişlerdir.

Üstelik bu yaşananları denetim şirketi PwC’ye, BDDK’ya, SPK’ya, CİMER’e, Medya-Basın'a bildirmeme rağmen hiçbir yerden cevap dahi verilmiyor? Yıllardır sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden binlerce paylaşım yaptım ama herkes 3 maymunu oynamaya devam ediyor!

SPK’nın bu suistimale göz yumması neticesinde;haklarında Bölge İdare Mahkemesi’ne açtığımız dava da aylar geçmesine rağmen hala sonuçlanmamıştır? Nefes aldığım sürece yüzyılın usulsüzlüğü olarak tabir ettiğim bu olayı AİHM’e kadar da gitse takip edeceğimi ve yapılan usulsüzlüklerin peşini bırakmayacağımı; gerçekleri haykırmaya devam edeceğimi bilin!

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ersin 20 Haziran 09:34  

    Hukukun, guguk olduğu bir yerde yaşıyoruz. Geçmiş olsun.

  • profile-icon Tarık 10 Haziran 14:54  

    Geçmiş olsun. Foreks de ne işiniz var be birader. Hele ki TR gibi bir ülkede. Millet normal bankada bile paarasını tutmaya çekinirken kalkmış Foreks diyorsun. Hukukun adil işlediği bir ülkede tutsana paranı

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler