Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Ajet'in İhmalkarlığı Yüzünden Uçağa Alınmadım!

Ezgi
12 Mayıs 13:15
2.451

12 Mayıs 2024 tarihinde, saat 08:45'teki VF3142 numaralı Sabiha Gökçen - Adana uçuşumla alakalı elektronik bilet düzenlenmediği için uçağa alınmadım ve mağdur oldum.

11 Mayıs 2024 tarihinde, uçuşumdan 24 saat önce online check-in yapmış olduğum halde ve "check-in onaylandı" yazısını görmüş olmama rağmen, tarafıma uygulama üzerinden ya da mail yoluyla herhangi bir elektronik bilet tanımlanmamış olup; uygulama üzerinden denediğimde de elektronik biletimi oluşturamadım. Check-in'e dair mesajların ekran fotoğraflarını ekte bulabilirsiniz.

12 Mayıs 2024 tarihinde, uçuştan 1 saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı'na varmıştım. Yanımda da sadece el bagajım olduğu için doğrudan bilet oluşturmaya gittim. Ajet yetkililerinin yönlendirmeleriyle elektronik kontuarlara gittim fakat Doğu Kapısı'na yakın kontuarların çalışmadığını fark ettim. Diğer kontuarlara da t. C. Kimlik bilgilerimi girdiğimde de, "uçuşunuza 45 dakikadan az kaldı" uyarısı verdiği için bilet bastıramadım.

Ben uçuşumdan 1 saat önce havalimanında olmama rağmen, beceriksizliğiniz ve yanlış yönlendirmeniz sebebiyle zaman kaybettim. Yetkililere "uygulama üzerinden bunu nasıl yapabilirim? " diye sorduğumda da aldığım cevap "biz hiç uçmadığımız için uygulama üzerinden nasıl bilet çıkartıldığını bilmiyoruz." oldu.

Ajet yetkilileri k-13, k-14, k-15 ve k-16 numaralı Ajet kontuarlarına gitmem gerektiğini söylediler. Gittiğimde de çok sıra vardı. Durumumun aciliyetini bildirdim fakat bana "herkesin durumunun acil olduğunu, bu nedenle sıra beklemem gerektiğini" söylediler.

Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra sıra bana geldi. Beni karşılayan Ajet yetkilisine uçuşumun yerini ve saatini söylediğimde "ben sizin için işlem yapamam, kapılar çoktan kapandı" diyerek beni yüzüstü bıraktı ve beni yeni bilet almam için Ajet bilet bayiisine yolladı.

Uçuşuma hala 20 dakika varken, Ajet müşteri hizmetlerine ulaştım. Müşteri hizmetleriniz de durumu inceleyeceklerini, "uygulamalarının yeni olduğunu ve bu yüzden böyle hatalarla karşılaştıklarını" söyledi.

12 Mayıs, yani Anneler Günü'nü bana zehir ettiniz. Yaşadığım bu mağduriyeti en kısa zamanda gidermenizi istiyorum.

Zamanında havalimanındaydım. Bu hatanın sorumlusu siz olduğunuz için binemediğim bu uçuşun ücret iadesini talep ediyorum. Hayal kırıklığı ve kızgınlık içerisindeyim. En kısa zamanda mağduriyetimi gidermemeniz durumunda her türlü hukuki yollara başvuracağımı, Ajet'in imajının zedelenmesi açısından da elimden geleni yapacağımı bildirmek istiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

AJet (Anadolu Jet) Kapı Değişikliği Bilgilendirilmedi, Uçağı Kaçırdım!

Elif
18 Haziran 23:07
217
AJet (Anadolu Jet) Kapı Değişikliği Bilgilendirilmedi, Uçağı Kaçırdım!

Ajet Müşteri Hizmetleri Şikayeti

Zeynep
23 Mayıs 10:34
443
1

AJet (Anadolu Jet) Hasarlı Valiz Ve İlgisiz Müşteri Hizmetleriyle Tatsız Seyahat

Aysun
21 Mayıs 18:02
806
AJet (Anadolu Jet) Hasarlı Valiz Ve İlgisiz Müşteri Hizmetleriyle Tatsız Seyahat
1

AJet (Anadolu Jet) Ankara-Frankfurt Bilet İşleminde Yaşanan Mağduriyet

Mehmet
13 Mayıs 19:25
643

AJet (Anadolu Jet) Check-in İşlemindeki Hata

Erkan
10 Mayıs 17:43
603
Benzer Şikayet Yaz