09 Ocak 2014

Airties Modemimle Televizyonuma Wi-Fi'den Bağlanamıyorum!

Bu problem Airties 4410 cihazımdan mıdır, Arçelik A40-LEG-6W Led TV'den midir bilemedim. Ama ilk size sorayım istedim. TV, Wi-Fi üzerinden medya sunucusu açık 4410'a bağlı USB diskimdeki müziklere erişiyor. 1-2 dakika sonra linki kaybediyor. Yeniden tarama ile modemi tekrar buluyor. Bu kopma 4410 TV'ye internet hizmeti verdiğinde (Youtube vb.) olmuyor. Sadece medya sunucusu rolünde oluyor.

Aynı 4410'a PC'deki Windows Media Player ile eriştiğimde çalarken kopma olmuyor. Problemi TV'de arıyorum. 4410'u devre dışı bırakıp medya diskimi PC'ye bağlayıp paylaştığımda ise TV kopma olmadan çalıyor. Acaba bir Time-out sorunu mu var?

Özcan 316 Okunma

Cevaplar

  • Airties Temsilcisi13 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Air 4410 ve Arçelik TV arasında yaşanan özel bir sorun olabilir. Bu noktada Air 4410 tarafında yapılabilinecek bir ayar bulunmamaktadır. Bilginize Saygılarımızla

  • Özcan12 Ocak 2014

    Farklı tablet, PC ile aynı senaryoda 4410'a bağlandığımda kopma olmuyor. Aynı Arçelik TV ve DLNA uygulaması ile 4410'un diskine ethernet üzerinden bağlandığımda da kopma olmuyor. Aynı Arçelik TV ve DLNA uygulaması wifi üzerinden PC'deki Windows Media Playerin paylaştığı müziği çaldığında da maalesef kopma olmuyor. Sadece Arçelik TV'nin DLNA uygulaması 4410'un diskine Wifi üzerinden bağlandığında kopuyor. DLNA uygulamasının veri akış hızı veya tampon bellek kullanımı olabilir mi? diye Arçelik'e mesaj gönderdim. Ama Windows Media Player'dan niye kesilmiyor, bilmiyorum.

  • Airties Temsilcisi09 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Farklı TV, telefon veya tablet ile aynı senaryoda Air 4410 cihazına bağlanıp işlemi test etmenizi öneririz. Windows media playerdaki gibi bu cihazlarda da kopma olmuyorsa sadece Arçelik TV bağlıyken oluyorsa TV'ye özel bir DLNA sorunu olabilir. TV'nin ve Air 4410 cihazların yazılımlarının güncel olup olmadığını da kontrol ediniz lütfen. AirTies ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön